Lista ocen Kia Cerato (32) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~raf-ber
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Po 60Kkm (2 latach) awaria turbiny, po 68Kkm uszkodzenie układu doładowania (4 tygodnie diagnozowania usterki /wymiana przepływomierza - nieuzasadniona/ i kolejne 4 oczekiwania na właściwe części zamienne) Awaria siłownika sprzęgła - wymiana całego zespołu siłownik+pompa. mam 81kkm i trzecią turbinę, Auto obficie dymi przy uruchamianiu zimnego silnika. Odnalezienie przyczyny ciągnie się już 6 miesiąc w tym czasie przejechałem blisko 15Kkm....
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Samochód nie ma wad konstrukcyjnych takich jak np. toyota (wady magistrali olejowej powodującej zacieranie silnika), nie ma problemów z elektryką (jak ktoś nie myje karcherem środka), zawieszenie jest wielowahaczowe czyli trwałe. Raczej samo z siebie się nie zatrzyma. Wedle zasady, jak ktoś dba to ma.
~Bartek88
Hatchback 2.0 i 16V 143KM 105kW
Żadnych poważnych usterek nie odnotowano i mam nadzieję, że przez dłuższy czas tak pozostanie choć wiadomo - w każdym aucie wcześniej czy później coś się w końcu wyrobi.
~Aqua
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
Zero awarii przy średnim rocznym przebiegu ok.32.000 km !!! Podobnie było z moim Hyundaiem przez 150.000 km w ciągu 5 lat. Koreańcy naprawdę potrafią robić solidne wozy !
~A.S
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
Raz pompa sprzęgła, oraz tłok w silniku najprawdopodobniej zbyt długo tankowałem paliwo do którego jak się okazało (BP prywatne) dolewali czegoś(woda?)
~Dracos
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
zadnych problemow powaznych nie stwierdzono. Auto nigdy nie stanelo (pomijam sprawy pozostawionych swiatel :). Jak na razie duzy plus.
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
Awaria pompy sprzegla - zapowietrzanie. Pompa wymieniona przez ASO na gwarancji i jest OK (czas oczekiwania na sprowadzenie pompy - 1 tydzien).
~loozack
Hatchback 1.5 CRDi 102KM 75kW
Przeżyłem tylko pęknięcie uszczelki pod głowicą. Nic więcej poważnego się nie wydarzyło przez dwa lata użytkowania.
~ODZ
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Sorry ale u mnie nic, oprócz zacisków hamulca tylnego i linek ręcznego...
Dziennik kosztów dla Kia Cerato
8,3
~2 lata jazdy =)
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
zadnej powaznej usterki nie bylo przez caly okres uzytkowania