Lista ocen Kia Cerato (61) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
To nie samochód wyścigowy. Miałem mitsubishi colt 1996 i widzę podobieństwa w działaniu, ciężej wchodzi wsteczny i średnio jedynka. Ale ogólnie nie ma się co czepiać, absolutnie bezproblemowo się jeździ. Doczepię się do jednego jeszcze. Brak 6 biegu. Przełożenia są dość krótkie i optymalna jazda w trasie pod kątem ekonomii to 5 bieg i 85/90km/h przy 2100-2200rpm. Do jazdy po autostradzie bardzo przydałby się 6 bieg. Ani ja nigdzie nie...
~Kamil
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
No cóż skrzynia, nie haczy, fajnie biegi wskakują, jest takie \'kliknięcie\' przyjemnie sięjeździ. Złe strony są takie że trzeba troszkę wachlować biegami, bo inaczej samochód nas skarci takim niemiłym dźwiękiem każdy kto ma to wie o co chodzi, ale jeżeli jedzie sięi biegi zmienia przy 2400-2500 obrotach i po zmianie osiąga się poziom powyżej 1500 obrotów to nie ma problemu i wogóle się o tym nie wie... tak jak mówiłem spradzałem testowałem...
~Dracos
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
Skrzynia dobrze zestopniowana, na 5 biegu mozna szybko jechac na wzglednie niskich obrotach. Nie za bardzo sie znam, ale we wczesniejszym RIO tez w dieslu, obroty byly wyzsze i auto glosniejsze oraz mniej ekonomiczne. Jedyna negatywna uwaga to wsteczny, ktory trzeba wrzucac ostroznie bo czasami haczy. Czasem naciskam sprzeglo po 2 razy, a raz nawet 3. Jednak przy caloksztalcie to tzw pikus.
~rafber@polbox.com
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Nie jest mocna stroną auta ale nie można się specjalnie czepiać. Brakuje 6 biegu i to dla mnie główny mankament, ale zestopniowanie biegów pozwala na jazdę miejską bez częstego sięgania do lewarka. Przy wyprzedzaniu na trasie redukcja jest w zasadzie nie celowa. Wsteczny nie działa idealnie i jest to niestety standard w koncernie Hyundai/KIA.
~to.maszzz@wp.pl
Hatchback 1.6 CRDi 115KM 85kW
Skrzynia od poczatku pracuje przyzwoicie ale nie bardzo dobrze. Czesto haczy wsteczny, a pozostale biegi wchodza troche opornie. Jednak nic sie nie pogorszylo - ten typ tak ma. Zestopniowanie oceniam dobrze. Na piatym biegu bardzo elastyczny i swietnie przyspiesza.
~fisiak
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
moim zdaniem najsłabszy element samochodu: źle wchodzący wsteczny i przede wzystkim - jak dla mnie, ale może się nie znam - fatalnie zestopniowana, z b. "płaską" czwórką, w zasadzie od 80-90 km/h trzeba wrzucac V bieg, bo inaczej silnik wchodzi powyżej 4000 obrotów
~kufel112
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
wszystkie biegi wchodzą idealnie. Piątka bardzo elastyczna.... Można na niej jechać od 60 km/h do oporu...Przydałby się szósty bieg....wyraźnie silnik się męczy.... kiedy na blacie 160km/h i obroty 5 tyś i więcej.....
~kursant3@o2.pl (RiT2)
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Przed zakupem autka wystraszyly mnie komentarze innych o skrzyni biegow. Chyba nigdy nie jezdzili "salonowym" Peugeotem 306, gdzie wsteczny nie wchodzil od nowosci za pierwszym razem. Jej funkcjonowaniu nie mam nic do zarzucenia.
~Bartek88
Hatchback 2.0 i 16V 143KM 105kW
Zmiana biegów bez problemu "wskakują" jak powinny. Kilka razy na nierozgrzanym aucie zdarzyło się nie wskoczyć wstecznemu ale to rzadkość - zapewne przez dłuższy postój olej w skrzyni się zastał.
Dziennik kosztów dla Kia Cerato
8,3
~Aqua
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
To jedna z dwóch największych wad tego samochodu (obok niewygodnych przednich foteli, przynajmniej dla wysokich osób). Moim zdaniem źle zestopniowana i z tendencją do haczenia przy wrzucaniu biegu.