Lista ocen Kia Cerato (50) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~walazz
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Ci którzy pisalo o bujającym się Cerato w zakrętach potwierdzają tylko to że mają absolutnie niezadbane i niedoinwestowane egzemplarze. Cerato które ja kupiłem ma zawieszenie jak nowe (miesiąc w PL) i wiele moich znajomych ktorzy maja 2-3 letnie fabie, octavie czy clio - bardzo zdziwiło się podczas jazdy 6-7 lat starszym Cerato. Jakość zawiekszenia jest wysoka i można ją określić jako miękki typ. Dobrze trzyma się drogi i NIE KOŁYSZE na...
~rafber@polbox.com
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Tylne zawieszenie - wielodrążkowe zdecydowanie poprawią komfort podróżowania nie obniżając bezpieczeństwa i to niezależnie czy auto jest puste czy wypełnione po brzegi . Nie ma kontroli trakcji ale nie zdarzyło mi się bym bardzo odczuł brak tego wyposażenia, a zdarza mi się jeździć dużo za szybko. Warto wspomnieć o hamulcach że są naprawdę skuteczne, oczywiście z ABS więc w niczym nie odstaje. Większość kompaktów w tej cenie ma belkę skrętną...
~raf-ber
Sedan 1.5 CRDi 102KM 75kW
Zakręty stanowią problem, szczególnie gdy jedziemy szybko. Słychać pompę wspomagania oczywiście wspomaganie hydrauliczne i oczywiście nie precyzyjne. Zawieszenie miękkie, gwałtowne hamowanie powoduje nurkowanie przodem ciężkiego diesla co w nocy objawia się skróceniem zasięgu świateł mijania nawet do 15-20 m. Warto podnieść lampy i jeździć na pozycji "1" a w trasie w 2 osoby i pustym bagażnikiem można podnieść na "0".
~kufel112
Sedan 1.6 i 16V 105KM 77kW
auto jedzie tam gdzie ja chcę.... trochę poddaje się wiatrom, ale to wina bryły samochodu.... Bardzo dobrze się go prowadzi. Nie tak idealnie jak Vectrę, ale cóż... to krótsze i lżejsze autko. Przy maksymalnym skręcie kierownicy wspomaganie kierownicy obciąża na tyle mocno silnik, że zdarza się zadusić silnik. Ja już wiem, ze wtedy trzeba trochę więcej gazu dać przy ruszaniu. Kwestia poznania samochodu.
~Dracos
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
Generalnie ok. Jezdzi sie sprawnie, na trasie auto plynie rowno i nie trzeba sie jakos specjalnie starac, aby je utrzymac na prostym torze. Na zakretach tez jest dobrze, o wiele lepiej niz w RIO i Renalut Scenik. Cerato to limuzyna, nizej zwieszona, wiec z pewnoscia lepiej sie sprawuje na zakretach. Minusem to stuki z mac persona.. moze to gumka, a moze lozysko mac persona, problem nastapil na 45 tys.
~Kamil
Hatchback 2.0 CRDi 112KM 82kW
Wspomaganie troszkęza mocne, szczególnie może przeszkadzać podczas szybkiej jazdy 160-180, lekkie ruszenie kierownicą a samochód, zbyt żwawo reaguje na takie działania. Zawieszenie, dość przyjemne nic nie puka nic nie stuka. Dobrze wybiera nierówności, nie jest to samochód sportowy tak więc jest miękki ale też bez przesady. Jest dość dobrze
~Lukasz
Sedan 2.0 i 16V 143KM 105kW
Tutaj mam największe zastrzeżenia. Jak dla mnie za bardzo "maźglaty". Mało precyzyjny, autem na dynamicznych manewrach za bardzo buja, przy wyższych prędkościach czuć każdy podmuch wiatru.
~Paweł z Leszna
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Bardzo dobrze się prowadzi. Doskonałe wrażenie kontroli nad pojazdem. Zawieszenie sprawia wrażenie miękkiego, ale nawet przy maksymalnym obciążeniu na nierównej drodze nie ma dobijania lub pływania.
~QraBrat
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
świetnie prowadzi się zarówno na nierównościach jak i na autostradzie, dobre tzrymaie w zakrętach, przy większych prędkościach auto \"wydaje\" się zbyt miekkie, ale przecież nie jest to samochód wyścigowy
~to.maszzz@wp.pl
Sedan 1.6 CRDi 115KM 85kW
Niezly komfort jazdy. Oczywiscie nie jest juz tak sztywno jak na poczatku ale ciagle zadowalajaco. Kierownica powinna byc mniejsza, a uklad kierowniczy bardziej precyzyjny ale mozna sie przyzwyczaic.