Lista ocen Kia Clarus I Sedan (24) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~voltaire
Sedan 2.0 i 16V 133KM 98kW
zuzycie na trasie moze spasc nawet do 6,5 litra jak zalewa sie dobrej jakosci paliwo i nie przekracza 3tys obrotow , w miescie jest troche gorzej bo ok 8,5L ale niema co narzekac hondy z tych lat spalaja srednio 2 litry wiecej, cen przegladow nie biore pod uwage bo nikt normalny nie oddaje ponad 10 letniego samochodu do serwisu, ceny czesci mieszcza sie w tym samym zakresie co samochodow japonskich, co wcale NIE OZNACZA ze drogo, panuje jakis...
~Paweł
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Auto duże i dużo spala. Średnie spalanie benzyny to 10L/100 km. Gazu to potrafi nawet 14-15L/100km. W miescie pali jak smok, ale w trasie wszystko w normie. Części droższe niż u innych marek. Ceny napraw takie same. UWAGA nie każdy mechanik zna sie na tego typu autach. Kia to nie to samo co Golf, Astra czy Eskort. Wymaga wiedzy na temat części i ich jakości. Wymiane świec, olejów, filtrów można wykonać samemu.
~Prezes
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
samochod ten nie jest jakos specjalnie ekonomiczny, w miesic spala mi srednio niecałe 10l a nie jezdze specjalnie ekonomicznie za 20zł przejezdzam srednio 60km , na trasie przy jezdzie srednio 130 km/h pali 8l przy 90km/h potrafi spalic 7-7.5l. Ceny przegladow nie powalaja na kolana ale by moglyby byc tańsze w maju 2006 zapłaciłem 282zl olej + filtry i usługa. Np. klocki przod (zamienniki) 120zł i z kazdy miesiacem tanieja.
~ffiffi@onet.eu
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
przy dużych prędkościach za miastem-powyżej 140km/h benzyna 7,5 gaz 9,0 l,w mieście przy dość ostrej jeżdzie benzyna 10.5 gaz 12,o przy czym w mieście przy włączonej klimatyzacji o 1,5 l więcej i gazu i benzyny,w trasie prawie nie ma różnicy.Części typu klocki,tarcze,filtry,amortyzatory,sprężyny,bardzo przystępne,z tym że kupuję tylko części koreańskie,a zaopatruję się w hurtowni dla KIA
~jan.zawlocki@opp.oriflame.com.pl
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
szybki, zrywny, elastyczny, pali mało, 8,5 litra czy jeżdżę w w mieście czy w trasie, mam lekką nogę, jeżdżę spokojnie, dlaczego pali tyle samo, bo w trasie jeżdże szybko i zużycie paliwa rosnie doganiając miasto, jadąc kiedyś wolniej spalił mi 6,8 litra /100km, wiem ze możliwe jest zejście do 6 albo jeszcze trochę niżej, ale nie mam siły jechac cały czas 90km/h
~bubis@tlen.pl
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Ceny części porównywalne raczej z innymi markami, nie miałem kłopotów z naprawami. Na gwarancji (3 letniej!) wymieniono rozrusznik i tarcze z przodu. Warsztat, który naprawi auto łatwo znaleźć (autoryzowany lub nie)
~gzn756@o2.pl
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
zuzycie paliwa srednie.okolo 8-9 l miasto a na trasie tak okolo 7 l.jesli chodzi o czesci to sa trudno dostepne ale nie drogie da sie zniesc,a mechanicy nie lubia koreancow i biora wiecej za naprawe :/
~Cegiel
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
na benzynie ok w mieście do 10l na gazie do 14-15l stanowczo za dużo, zaleta nie wielki spadek mocy na gazie, min na miescie 12,5l ale połowa jazdy na luzie :-) na trasie średnio 9,5 ale min to 8,5
~kwiatenzis
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
Ceny czesci jak i naprawy - niewielkie. Nalezy szukac równiez pod mazda 626. Troche za wysokie zużycie paliwa. Na trasie min 7 l do 12 l w miescie na sportowo.

Usterki Kia Clarus I

Kia Clarus I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~artik
Sedan 1.8 i 16V 116KM 85kW
jak na tak duże auto to spala nieźle w mieście ok. 10,5 litra na 100km, a na trasie potrafi się zmieścić w niecałych 7l. tylko te ceny części !!!
Kia Clarus I Sedan