Ocena kierowcy - Kia Niro I Crossover

boneksl, 5 lat temu
Silnik 1.6 GDi Hybrid 141KM 104kW
Rok produkcji 2018
Kia Niro I Crossover 1.6 GDi Hybrid 141KM 104kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo bardzo żwawy.
Inne : super wyposażenie, praktycznie klasy premium w aucie kompaktowym
Rewelacyjne auto, które zaskakuje pod każdym względem. Polecam dla osób, które chcą tanio i wygodnie podróżować. Doskonałe wyposażenie jak na tą klasę samochodu.
Silnik cichy i wbrew danym katalogowym bardzo dynamiczny. Z początku obawiałem się, że niro będzie leniwe przy prędkościach powyżej 100km/h, ale nic z tego. Samochód do 60km/h rozpędza się bardzo szybko. Sam sprint 0-100 trwa niewiele ponad 9 sekund (katalogowo 11,5). Prędkość maksymalna 190 km/h. Bardzo oszczędny. Tryb sport daje dużo frajdy.
Skrzynia to dwu sprzęgłowy automat. Co do jej pracy nie można mieć zarzutów. W trybie D pracuje bardzo dobrze. Przełożenia są niemal niewyczuwalne. Trochę bardziej nerwowa w trybie sport, w moim drugim aucie (passat b6 dsg z przebiegiem 260 000) skrzynia chodzi jednak lepiej i nawet podczas dynamicznej jazdy w trybie sport zmiany są niewyczuwalne. Praca skrzyni niro nie jest jednak wadą, w końcu to auto miejskie, a nie wóz sportowy.
Niro prowadzi się nad wyraz pewnie, zawieszenie jest komfortowe, a auto pewnie trzyma się drogi. Wszelkie nierówności są dobrze tłumione i nie docierają na kierownice.
Ładna bryła, biała z czarnym dachem i przyciemnianymi szybami?- super. Fajny "masywny" przód. Niby kompakt, ale taki jakby suv ;)
ok
Auto przemyślane, pomimo iż wcześniej użytkowałem same VW (golf, passat b5, b6 (aktualnie) nie miałem najmniejszych problemów z przestawieniem się na niro. Wszystko jest pod ręką, super kierownica multifunkcyjna, dobre radio z android auto, głosowe komendy.
Klimatyzacja działa, dobrze że z tyłu jest nawiew. Ogrzewanie zimą działa szybko, praktycznie po 3-4 minutach leci ciepłe powietrze. Zimą jednak ogrzewanie powoduje częstszą pracę silnika i większe spalanie. Dopóki nie ma wielkich mrozów jeździłem z podgrzewanym fotelem (regulacja 3 stopniowa) i grzaną kierownicą (rewelacyjny gadżet!).
Dużo miejsca z przodu i zaskakująco dużo z tyłu. Na plus brak tunelu środkowego, więc z tyłu mamy praktycznie płaską podłogę.
Do 120km/h jest cicho, potem słychać szum powietrza. Najbardziej z tyłu i okolic bagażnika, nie wiem czy auto jest tam gorzej wytłumione? W mieście silnik ledwo słychać,a jazda na silniku elektrycznym to już w ogóle majstersztyk. Z początku bardzo ciężko przyzwyczaić się do tego, że nie słychać po prostu nic...
na baku 40l pokonuje 800km w mieście! w okresie letnim. Aktualnie ze względu na niskie temperatury dystans spada do 700-720km co i tak jest według mnie rewelacyjnym wynikiem. Auto pali tyle co kosiarka ogrodowa. trasa Słupsk- Gdynia(ikea) czyli około 130km w 4 osoby i spalanie 3.6l/100km przy normalnej jeździe bez zbędnego muskania pedału gazu. Pojedyncze trasy do sklepu (3-4km) bez problemu można przejechać w dwie strony na elektryku, lub z minimalnym zużyciem paliwa 1.5l. Pierwszy serwis po 1500km koszt 292zł (wymiana oleju i filtry).
Auto super, cena może odstraszać, ale należy spojrzeć z drugiej strony. Wraz ze wspólnikiem wzięliśmy dwie niro, zastanawialiśmy się nad sportage, jednak w finalnym rozrachunku przeliczyliśmy, że przez 5 lat użytkowania (leasing) na samym paliwie zaoszczędzimy 25 000zł, a to bardzo dużo. Hybrydy stają się modne, jest dużo profitów (parkowanie w strefach za śmieszne pieniądze), za 5 lat może okazać się, że mniej stracimy na niro, niż stracilibyśmy na sportage.
brak.
brak