Lista ocen Kia Optima I (24) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AndreyA
Sedan Facelifting 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Skrzynia automatyczna zachowuje się poprawnie, potrafi jechać na 1400 obr./m na 5,6 biegu. Plusem są łopatki przy kierownicy, które działają również w trybie D, możemy sobie zmieniać biegi łopatkami po czym skrzynia po pewnym czasie sama przełącza się w tryb D, rewelacja, bardzo przydatne w górach. Dodatkowo tryb Mode Eco, Normal, Sport. W trybie Sport zmienia się wspomaganie kierownicy oraz zmiany biegów są przy obrotach 3000 obr./m w górach...
~baka1408
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 165KM 121kW
Skrzynia biegów jest niestety kolejnym słabym punktem Optimy. Sześciobiegowa przekładnia jest zestrojona bardzo krótko, co powoduje, że 6'tke możemy spokojnie wbić już przy 80km/h. Niestety ma to opłakany skutek podczas jazdy prędkościami autostradowymi - 4000 obrotów przy 140 km/h powoduje ból głowy po kilkunastu minutach jazdy, zarówno w materii dźwięku wydawanego przez silnik jak i pieniędzy uciekających z kieszeni z uwagi na...
~Maciej
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Tu mam pewne wątpliwości gdyż zdarzyło się parę razy iż jedynka nie wchodziła jak trzeba. Istnieje możliwość iż pozostały mi ruchy dłoni z poprzedniego auta ale w sumie był w nim identyczny układ biegów więc argument to kiepski. Na chwilę obecną po 2000km zaznaczę ocenę dobrą ale później ewentualnie ją skoryguję.
~Nowy
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
6-stopniowa, dobrze spasowana skrzynia. Krótkie przełożenia i szybkie wchodzenie na obroty powoduje, że można szybko zmieniać biegi i można osiągnąć oszczędne wyniki w spalaniu. Ten samochód nie lubi mocnego podciągania na biegach. Biegi dobrze wchodzą i płynnie.
~JackyJazz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Skrzynia ma 6 biegów i działa dość sprawnie. Biegi wchodzą z lekkim oporem, ale pewnie. Ze wstecznym zsynchronizowano kamerę cofania, fajna rzecz i przydatna - nawet w nocy dobrze widać. Tym bardziej przydatna, że przez tylną szybę widać tylko klapę i niebo . . .
~Kozak_Barabasz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Szkoda, że nie dwu-sprzęgłowa tylko zwykła hydrokinetyczna 6tka ale za to całkowicie bezobsługowa. Dławi jednak osiągi silnika ale samo przełączanie jest świetne ! Żadnych szarpnięć, z pod świateł odchodzi błyskawicznie- potem jest gorzej.
~giaur
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Dostałem wersję z 6biegowym automatem i łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. Łopatki dosyć szybko olałem, skrzynia w zasadzie sama robi to, czego od niej oczekuję. Generalnie nie ma się do czego przyczepić.
~Kozak_Barabasz
Sedan 2.0T GDI 278KM 204kW
Przydałaby się skrzynia DSG ale klasyczny automat działa bardzo płynnie, nie szarpie przy zmianie przełożeń. WIELKI plus za łopatki przy kierownicy do zmiany biegów- można się pobawić ;)
~Paweł Dobrzański
Sedan Hybrid 2.0 DOHC HYBRID 190KM 140kW
Jeśli ktokolwiek waha się nad przejściem z manuala na automat, to mogę śmiało powiedzieć: DO IT. Jedna z najlepszych decyzji jakie podjąłem. To jest tak wygodne, że naprawdę brak słów.
~dejwid78
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Bardzo elastyczna, nie ma potrzeby ciągłego wachlowania. Z 2 biegu można spokojnie przejść na 4 lub 5. Na 6 biegu można spokojnie przyspieszać od prędkości 80km/h