Lista ocen Kia Optima I (23) - Widoczność

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~giaur
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Auto ma prawie 5 metrów długości. Tylna szyba praktycznie leży, więc pomimo jej dużych rozmiarów okienko widoczne przez lusterko wsteczne jest małe. Na szczęście dorzucają kamerę cofania + gamę czujników, które pomagają parkować (w tym asystenta parkowania, który parkuje za nas). Bez tego mogłoby być słabo. Z przodu znowuż nie widać końca maski. Do tego zderzak z ładnymi halogenami jest dosyć nisko, trzeba zatem uważać, coby go nie ukruszyć...
~baka1408
Sedan Facelifting 2.0 DOHC 165KM 121kW
W tej kwestii nie ma się do czego przyczepić. Rzecz jasna masywne słupki D - jak to w sedanie, przednie również do najmniejszych nie należą, ale zdecydowanie widoczność zasługuje na 5 gwiazdek. Lusterka są odpowiedniej wielkości, dobrze spełniają swoje zadanie. Widoczność na boki oraz przez przednią szybę - nawet przy najniższej pozycji fotela - przyzwoita.
~AndreyA
Sedan Facelifting 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Auto jest wygodne duże, dużo miejsca jest z tyłu ma wygodne fotel choć krótkie siedzisko, szeroką regulację fotela kierowcy i dwie pamięci. Widoczność ograniczają wstawki plastiku pomiędzy lusterkiem, a słupkiem zarówno po lewej jak i prawej stronie. Bagażnik ma regularnego kształtu i nie jest super pojemny, jak się go otworzy leje się woda z krawędzi do środka.
~KIA Optima 2014 FL 1.7
Sedan Facelifting 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Widoczność w przodu i na boki bardzo dobra. Tylnej szyby nie oceniam ponieważ we wszystkich współczesnych autach jest mocno ograniczona i w przypadku parkowania posługujemy się czujnikami. Jeśli chodzi o jazdę to lusterko wsteczne spokojnie ogarnia standardowe pole widzenia do tyłu.
~Paweł Dobrzański
Sedan Hybrid 2.0 DOHC HYBRID 190KM 140kW
Fotel kierowcy porusza się w naprawdę wielu płaszczyznach i pozwala się idealnie ustawić do każdego kierowcy. Widoczność z kabiny jest perfekcyjna. Dodatkowo czujniki parkowania i kamera cofania powodują, że tylko ostatni gamoń może to auto zarysować.
~Kozak_Barabasz
Sedan 2.0T GDI 278KM 204kW
Samochód jest nisko zawieszony. Maska samochodu jak i cała konsola są znów wyżej. Ja lubię jeździć D przy asfalcie więc mi odpowiada ;) Problem jest przy dojeżdżaniu przodem do przeszkody. Najlepiej robić to tyłem bo jest kamera.
~dejwid78
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Gdyby nie kamera cofania i czujniki parkowania było by słabo. Bardzo ograniczona widoczność do tyłu podczas parkowania (wysoka klapa bagażnika) widoczność do przodu przy parkowaniu też słaba - trzeba się do tego przyzwyczaić.
~Maciej
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Zawieszenie jest bardzo komfortowe ale na słabej jakości drodze trochę jednak stuka. Wydaje mi się, iż trochę winny jest tu niski profil opony ale wygląd auta rekompensuje drobne niedostatki komfortu :)
~Kozak_Barabasz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Ma duże słupki i małą tylną szybę- czujniki cofania i kamera. Jest to niski samochód przez co jest trochę gorzej z manewrowaniem ale od czego są z tyłu i z przodu czujniki ;)
~JackyJazz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Widoczność, poza tyłem - ale jest KAMERKA, dla mnie bardzo dobra. Duże lusterka boczne (składane 1 przyciskiem) pomagają w jeździe, podobnie jak czujniki parkowania.