Lista ocen Kia Optima I Sedan (15) - Ergonomia

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~giaur
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Wszystko sterowane z jednego, dużego ekranu. Nawigacja dobra, dokładna. Chyba wszystkie polskie drogi. Mi brakowało obsługi multitoucha. Często próbowałem powiększać ekran dwoma paluchami, a tu się po prostu nie da. Przesuwanie obrazu nawigacji też jakieś... archaiczne. Pojawia się jakiś krzyż, którego krańce dotykając przesuwamy obraz. Jakieś takie... mało intuicyjne. Nowe urządzenia, czy telefony, przyzwyczaiły mnie do dotykania i...
~Daniel
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Na kierownicy naliczyłem ok. 20 przycisków. To chyba rekord. Ale nie trzeba ich używać do jazdy :) Konsola środkowa ładna. Sterowanie nawiewem jest bardzo niewygodna. Można pomylić moc nawiewu z kierunkiem nawiewu po mimo, że mam te auto juz długo. Montaż zapięć tylnych pasów to poważny błąd. Zazwyczaj chowają się głęboko w siedzeniu co uniemożliwia ich szybkie zapięcie.
~JackyJazz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Wszystko na swoim miejscu. Obsługa po kilku dniach intuicyjna. Tylko nawigacja trochę "archaiczna" i nie da się jej (wg,. serwisu KIA) zaktualizować. Ustawienia foteli wystarczające, pamięć 2 ustawień fotela kierowcy. Mały, ale denerwujący, drobiazg: w nocy światło zegarów odbija się w przedniej szybie.
~Sal_Monella
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Wszystko pod ręką, intuicyjne. Jak dla mnie trochę za wysoki podłokietnik, ten na schowku pośrodku, ale można się przyzwyczaić. Brakuje wejścia USB i zasilającego dla pasażerów z tyłu. Trzeba ciągnąć kabelki...
~Kozak_Barabasz
Sedan 2.0T GDI 278KM 204kW
Wszystko jest idealnie rozmieszczone i w zasięgu ręki. Nie trzeba odrywać wzroku aby coś przełączyć. Przyciski są duże i nie ma obawy o przyciśnięcie innej opcji. Kierownica ma optymalną ilość przycisków i są bardzo dobrze rozłożone.
~bzinks
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
przycisków nie za wiele , dotykowy ekran, usb pod ręką, ipod też, jezdże czasami insignią żony tam to jest przycisków od groma i totalny chaos:) ale oczywiście to kwestia przyzwyczajenia
~WwFox
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Tylko drobiazgi obniżają ocenę, np: brak dodatkowych schowków, pomimo żę jest na to miejsce! wywietrznik zasłania ręka trzymająca kierownicę
~Błażej
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
przełącznik asystenta pasa ruchu, ściemnianie zegarów schowane za kierownicą nie widać ich z pozycji kierowcy, reszta ok.
~Kozak_Barabasz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
KIA wie jak projektować deskę rozdzielczą ... Wszystko jest pod ręką. Przyciski są duże i na właściwym miejscu. BRAWO !
Dziennik kosztów dla Kia Optima I Sedan
7,7
8,1
~Maciej
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Jak na moje potrzeby ergonomia na 5+. Wszystko działa jak trzeba i obsługa jest w 100% intuicyjna.
Kia Optima I Sedan