Lista ocen Kia Optima I Sedan (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~giaur
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
To i tu otarcie łez po ostatnim akapicie. Przejechałem ponad 1300 km, głównie drogami krajowymi. Część z tego (ok 300 km) to autostrady, część (ok 250) to ekspresówki. Tryb ECO wyłączyłem po kilku pierwszych kilometrach. Przez cały czas miałem włączoną klimatyzację, nawigację, radio. Przez dużą część czasu wentylacje fotela. Moja prawa noga jest dosyć ciężka, średnia prędkość to ponad 85 km/h. Otrzymałem spalanie 6,1 l . I tu plus tego silnika...
~Sal_Monella
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Normalne wymiany eksploatacyjne. Tarcze i klocki, olej, filtry... Dodatkowo wymieniłem taką gumkę, ośmioramienna "gwiazdka" we wspomaganiu, w kolumnie kierownicy, gdy podczas parkowania był wyczuwalny lekki luz. Podobno to przypadłość Kia. Ta gumka kosztowała 20 zł. Ostatnio zauważyłem lekki wyciek oleju spod pokrywy zaworów - pewnie uszczelka. Ale auto ma już prawie 250 tys. km przejechane, więc nie czepiam się :)
~umbro
Sedan 2.0T GDI 278KM 204kW
Auto o tak dużej mocy i wadze palące średnio 10 L / 100km ? Kumpla mitsubishi lancer 1.8 rzadko pali mniej niż 10L /100 km, a ma tam zaledwie 143 KM i jest to jednak dużo lżejsze autko. Wielki ukłon w stronę Koreańczyków za to co zrobili. W dużym skrócie jeśli jedzie się normalnie to mamy spalanie na poziomie zwykłej benzyny, a jednak mamy pod maską blisko 300 KM, które w razie potrzeby można użyć :)
~Kozak_Barabasz
Sedan 2.0T GDI 278KM 204kW
2.0 Turbo więc swoje musi niby wypić ... Trasa (Autostrada, ekspresówki) przy 140-120km/h spalanie około 8l. W mieście Poznań wychodzi 12l. Średnio około 10l. Nic się nie psuje- przeglądy w normalnych cenach. Serwis jak zwykły samochód średniej klasy więc jest dobrze ;)
~JackyJazz
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Auto pali niecałe 6l/100 km w trasie, a nie cackam się z nim zbytnio. Przeglądy co 30.000 km., choć KIA zaleca wymianę oleju i filtra co 15.000 km. Przy tym polecany olej to LOTOS QUAZAR - jeden z droższych na rynku. Na razie innych wydatków BRAK - i oby tak zostało.
~dejwid78
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Jeśli jeździ się nie za szybko to spalanie jest nawet na poziomie 6-7l/100km przy bardziej dynamicznej jeździe zwykle nie przekracza 9,5l. Trochę za często są przeglądy ale poza tym leje się tylko paliwo.
~Maciej
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Na tę chwilę trudno ocenić i zobaczymy co będzie później. Przy zakupie opon zimowych był bardzo ograniczony wybór gdyż profil 205/65 R16 nie należy do najpopularniejszych.
~Kuba
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
Lubię wcisnąć pedał gazu i przytrzymać auto na obrotach. Mimo to spalanie to ok. 6,5 l, czysta poezja. Na stację jeżdżę co 1000-1200 km.
~Błażej
Sedan 1.7 VGT CRDi 136KM 100kW
największy plus to spalanie jadąc ekonomicznie na trasie jestem w stanie spalić poniżej 5l ropy, tanie części.
~Kamil
Sedan 2.0 DOHC 165KM 121kW
Moim zdaniem nie ma sensu zakładać gazu bo spalanieto bardzo dyzy plus tego auta Trasa 6,6 , miasto dobije do 9 przy dużych korkach
Kia Optima I Sedan