Ocena kierowcy - Kia Optima I Sedan

Kozak_Barabasz, 7 lat temu
Silnik 2.0T GDI 278KM 204kW
Rok produkcji 2013
Kia Optima I Sedan 2.0T GDI 278KM 204kW od 2011 - Oceń swoje auto
Silnik : 2 litry z doładowaniem robi swoje. Każdy powinien przejechać się czymś takim ;)
Najlepszy samochód jaki miałem ! To mały odrzutowiec z full udogodnieniami ! Za tą cenę próżno szukać czegoś lepszego... To jest najlepszy bat na większość BMW-emek ;) Chcą z pod świateł poświrować ale nie udaje im się ;)
Gdy ktoś się pyta co tam w nim siedzi, skromnie odpowiadam "a tylko 2 litry". A potem dodaję "ale 274KM :D" Przyśpieszenie 6.4s do 100km/h robi wrażenie. Przy gazie w podłogę trzeba trzymać mocno kierownicę bo ją wyrywa (niestety napęd tylko na przednia koła)- przydałoby się 4x4. Jak na silnik 2.0, 4 cylindry 16v przystało, cicho i bez większych ekscytacji akustycznych. Po prostu dostojna, cicha, sportowa limuzyna.
Przydałaby się skrzynia DSG ale klasyczny automat działa bardzo płynnie, nie szarpie przy zmianie przełożeń. WIELKI plus za łopatki przy kierownicy do zmiany biegów- można się pobawić ;)
Uwielbiam sztywne, sportowe zawieszenie i takie właśnie jest. Wchodzenie w zakręty przy większych prędkościach
Samochód jest nisko zawieszony. Maska samochodu jak i cała konsola są znów wyżej. Ja lubię jeździć D przy asfalcie więc mi odpowiada ;) Problem jest przy dojeżdżaniu przodem do przeszkody. Najlepiej robić to tyłem bo jest kamera.
Wszystko jest idealnie rozmieszczone i w zasięgu ręki. Nie trzeba odrywać wzroku aby coś przełączyć. Przyciski są duże i nie ma obawy o przyciśnięcie innej opcji. Kierownica ma optymalną ilość przycisków i są bardzo dobrze rozłożone.
Mam opcję z przednimi schładzany fotelami- po mimo czarnej skórzanej tapicerki, lato nie jest straszne. Wystarczy kilka sekund aby poczuć przyjemny powiew w plecy i ... siedzenie ;)
Samochód bardzo obszerny w środku. Na tylnej kanapie najlepiej w 2 osoby. Miejsca na nogi jest pod dostatkiem. Mam 183cm wzrostu i jeszcze naprawdę sporo zapasu z przodu jak i z tyłu.
Dłuższa trasa nie powoduje zmęczenia. Autostradowa jazda 140km/h nie powoduje żadnego zmęczenia.
2.0 Turbo więc swoje musi niby wypić ... Trasa (Autostrada, ekspresówki) przy 140-120km/h spalanie około 8l. W mieście Poznań wychodzi 12l. Średnio około 10l. Nic się nie psuje- przeglądy w normalnych cenach. Serwis jak zwykły samochód średniej klasy więc jest dobrze ;)
Dałbym jeszcze kolejną gwiazdkę ale nie ma ... 3letni samochód we full opcji o mocy 274KM za 70tys zł ? Nie ma opcji żeby coś lepszego znaleźć ;)
Nic się jeszcze nie popsuło.
Nic się jeszcze nie popsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0T GDI 278KM 204kW [l/100km]

9,7