Lista ocen Kia Optima II (30) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcus1212
Kombi 2.0 163KM 120kW
Po 11 m-cach wykwit rdzy na nadkolu,ponoć wada fabryczna. Zobaczymy co będzie dalej. Pomalowane cale nadkole. Najgorsze to skrzypiący autohold!!! MASAKRA! Przy odpuszczaniu po dodaniu gazu skrzypi jak stara szafa! Serwis mówi że tak może być i nic z tym nie zrobią! Mam obecnie mieszane odczucia :( Nie wiem czy bym ponownie kupił to auto. Nowe skrzypiące auto...
~maczaj
Kombi Facelifting 1.6 T-GDI 180KM 132kW
Z elektryką dzieją się dziwne rzeczy, np. kilka razy w trakcie deszczu opuściły mi się szyby. Innym razem system pokładowy zresetował mi się kilkukrotnie w trakcie jazdy. No i lampy zaczęły parować po mniej niż pół roku od wyjazdu z salonu, oczywiście gwarancja nie obejmuje bo "ten typ tak ma"
~bidzej
Kombi 2.0 T-GDI 245KM 180kW
Z jednej strony przy 4 tys. km przebiegu o usterkach nie powinno byc mowy, z drugiej - w poprzednim aucie przy tym przebiegu zaczely sie problemy z geometria zawieszenia. Optima poki co chyba nie zamierza sie kompromitowac.
~Wojciech
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Beznadzieja, dramat, kataklizm. W moim egzemplarzu blokujący się hamulec ręczny, uszkodzona klimatyzacja, źle grające radio, problemy z ogrzewaniem tylnej szyby.
~Łukasz
Kombi Facelifting 1.6 T-GDI 180KM 132kW
136 tys i dwie usterki natury software'owej, usuwane od razu w serwisie, raczej nie ma powodów do narzekania
~PepsPro
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
ZERO. Kompletnie nic się nie dzieje, auto z czerwca 2017 roku.
~kazaa
Kombi Facelifting 1.6 T-GDI 180KM 132kW
jak wspomniałem problem z przeciekaniem wody z podszybia kanałem wentylacyjnym
~Andrzej
Kombi Facelifting 2.0 DOHC 163KM 120kW
Nie zauważyłem żadnych niedomagań czy problemów nic nie trzeszczy czy skrzypi .
~MARIUSZBOC
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
jak wyżej. Auto jest stosunkowo nowe tak wiec bez większych problemów.
~Tomek
Sedan 2.0 163KM 120kW
NIC kompletnie póki co. Prawie 80 tys przebiegu i tylko paliwko, olej, filtry.