Lista ocen Kia Optima II (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
Sedan 2.0 163KM 120kW
Serwis bieżący w przyzwoitych cenach: wymiana oleju z filtrem ASO to koszt 150 zł z opcją własnego oleju. Do tego dostałem bon na serwis bieżący, assistance na całą Europę na 7 lat w bogatej opcji i gwarancja kia na 7 lat, przy czym pierwsze 3 lata bez limitu km. Zatem nic nie zapowiada większych kosztów serwisowych przez ten okres (3 lata). Bieżącą eksploatacja: spalanie - 200 zł/tydzień za paliwo (klasy premium) przy przebiegu średnim...
~Roo
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
W tym punkcie chyba przypomnę o 7 letniej gwarancji, która powinna sprawić niskie koszty utrzymania, a jak będzie to się okaże… Co dziś już wiem – olej można wymieniać co 30.000km, więc koszty serwisowania nie są duże. Przez 7 lat raz w roku darmowa aktualizacja nawigacji… Z ciekawostek najniższe moje spalanie potwierdzone zdjęciem na forum.kia-motors.pl wyniosło 4,2 litra/100km ( od zimnego auta, aż do zgaszenia ). Oczywiście Optima pali...
~Pająk
Kombi Facelifting 2.0 DOHC 163KM 120kW
Tylko przeglądy i paliwo. Ceny przeglądów w nie są wygórowane - co roku między 800 a 1300 PLN. Paliwo - średnie spalanie 9 l. Dużo? Może, ale to duże auto. A silnik wolnossący lubi benzynkę. W zamian odwdzięcza się bezawaryjnością. Nie jest to wysoka cena za jazdę bez regularnego dolewania oleju silnikowego czy innych przygód kojarzących się z silnikami z ery downsizingu.
~Marcin
Sedan Facelifting 1.6 T-GDI 180KM 132kW
Standardowe ceny jak to w KIA. Nie za duże, nie za małe. Od 2 lat serwisy podrożały, ale i tak o wiele taniej niż w autach np. niemieckich. Z codziennej eksploatacji to tylko... paliwo. Co tutaj więcej może kosztować. Fakt, że jak się ciśnie - to potrafi wciągnąć do 10 litrów.
~Tomek
Sedan 2.0 163KM 120kW
MIstrz świata. Moje drugie auto to 15sto letnia avensis verso. O wiele droższa w utrzymaniu! Przed zakupem sprawdzalem ceny czesci i jest ok. ZWykłe sprzęgło, zwykłe wachacze. Silnik na rynku wtórnym ciężko dostepny ale to na razie mnie nie interesuje.
~Piotr
Sedan 2.0 163KM 120kW
Na trasie przy spokojnej jeździe zgodnie z ograniczeniami można spokojnie oczekiwać wyniku poniżej 7 litrów, dynamiczna jazda skutkuje wynikiem około 8.5 l , w mieście natomiast przy spokojnej jeździe to ok. 11 przy dynamicznej dochodzi do 15.
~daniel
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
średnie miejsce spalanie to ok. 7.2 - 7.3 l/100km., na trasie (droga krajowa) udalo mi sie zejsc do poziomu 5,0 l przy średniej prędkości ok. 76 km/h. i to bez większego trudu. ale bylo nudno i wymagało to dużego skupienia.
~Wojciech
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Niskie spalanie ale obawiam się kosztów serwisu. Nawet nowe auto musi co chwile "lądować" w serwisie gdzie cudownie okazuję się, że wszystkie zgłaszane usterki są pogwarancyjne.
~Wiewcio
Kombi 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Koszty ASO ostatecznie akceptowalne. Mimo to uważam że wymiana oleju co 30000 km to przesada i wymieniam dodatkowo raz między przeglądami u zaprzyjaźnionego machera.
~Andrzej_S
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
W miare ok - ale opony 17 kosztują, klocki i tarcze tez. To nie jest Fiat Seicento tylko duze auto klasy D o masie 2 ton wiec koszty tez sa.