Lista ocen Kia Optima II Sedan (19) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~McArni
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Coś wspaniałego. W połączeniu z automatyczną regulacją głośności radia w trakcie przyspieszania efekt jest taki, że przy 180km/h po autostradzie nic w środku nie buczy, nie huczy, a muzyczka umila nam godziny spędzone za kółkiem. Gdy wyłączymy radio, da się lekko słyszeć pomrukiwanie silnika, ale jest to bardziej "miłe mruknięcie" :)
~Jakub
Sedan 2.0 163KM 120kW
Rewelacyjne! Na postoju do kabiny praktycznie nie dochodzą zad dźwięki z silnika..na zewnątrz też prawie nie słychać, że pracuje. Podobnie do wspomnianych 3 500 obrotów można mieć wrażenie, że auto jest elektryczne :) powyżej już trochę gorzej, ale za tą cenę, w tym segmencie, sądzę, że ciężko znaleźć lepszy wariant.
~Andrzej_S
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Kolejny powod wyboru tego auta (sedan jest o jakis 1 dB cichszy od wersji kombi). Passat i Superb sa tak samo ciche/glosne . A ciszej to juz premium albo wlasne dodatkowe wyciszenie. Uwaga dla kupujacych ..glowny halas idzie od opon. Zwroccie uwage jak niewiele slychac halasu aut jadacych obok.
~Roo
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Optima jest bardzo dobrze wyciszona! Wydaje mi się, że pierwsze co słychać przy wyższych prędkościach to szum opon Michelin niby najnowszy model, ale wydaje mi się, że mogłyby być cichsze. Z testowanych przeze mnie aut najbardziej szumiała Mazda 6 dodam dla zainteresowanych.
~Nopler
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Najcichsze auto, jakim dotychczas jeździłem. Do prędkości 90 km/h praktycznie nieodczuwalne. Powyżej słychać szum z nawierzchni (chyba przedmówca o tym wspomniał, podpisuję się pod tym). Ogólnie jednak nawet przy 160 - 180 da się spokojnie rozmawiać. Samochód bardzo dobrze wyciszony!
~lepszy_model
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Bardzo dobra, z wyjatkiem dzwieku silnika ktory staje sie inwazyjny przy dynamicznym rozpedzaniu. Generalnie jednak jest niezle. Szczegolne wyroznienie nalezy sie za ciche tlumienie nierownosci przez uklad jezdny.
~daniel
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Przy prędkościach do 100-110 km/h jest ok. powyżej zaczyna sie sie mały hałas. zawieszenie przenosi go do kabiny. przy 160 km/h jest juz glosno. ale da sie jechac :)
~Wojciech1971
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Idealnie, nawet przy dużych prędkościach. Wyciszenie to jedna z ważniejszych cech, na które zwracam uwagę i tu muszę przyznać najwyższą notę.
~M
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Jechałem 1500km autostrada i nie ogłuchłem wiec jest dobrze wyciszony ;-) Plastiki bardzo dobrze spasowane, nie spkrzypią.
~Michał
Sedan 1.7 VGT CRDi 141KM 104kW
Do prędkości 160 km/h jest bardzo dobrze, później szumy zaczynają wyraźnie przeszkadzać w kabinie.
Kia Optima II Sedan