Lista ocen Kia Picanto I (104) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~el greco
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Szok. To chyba ona najbardziej mnie zaskoczyła mnie w tym aucie. Długość przełożeń długością przełożeń, wiadomo że nie jest to auto sportowe więc skok lewarka był dość długi, ale za to skrzynia była precyzyjna, nie haczyła, a biegi wskakiwały z przyjemnym kliknięciem, oprócz trochę dziwnej piątki (z której w górach rzadko korzystałem).
~maliek
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Skrzynia biegów ma długie przełożenia. Jeżeli chcemy sprawnie przysieszyć, silnik trzeba kręcić do czerwonego pola bo inaczej np przełącając z dwójki na trójkę trafimy w niskie obroty silnika. Jest to szkrzynia do oszczędnej jazdy chociaż w ruchu ulicznym sprawda się dobrze. Biegi nie wchodzą idealnie płynnie lecz myśle ze jest to wina małego przebiegu.
~white-star
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Pozytyw za bardzo płynne wchodzenie biegów, nie ma żadnych oporów. Nie wszystkim za to może odpowiadać bardzo krótkie przełożenie skrzyni. Jedynka służy tylko do ruszenia auta z miejsca, a jak na 2 jedzie się 40 km/h to silnik już nie miłosiernie wyje. Większy zakres działania jest na 3, 4 i 5 biegu.
~rolling_stone@op.pl
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Wstyd się przyznać ale w moim zakresie porównań-a jeździłem wieloma autami jedna z najlepszych skrzyn...Zero skrzypienia (jak laguna,mondeo) ,haczenia (jak focus) wypadania biegów (jak mitsubishi) czy gładkość obsługi ( w porównaniu z tragiczną agila)
~Megi
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
Jeździłam dotąd corolla, focusem, clio, megane, fiestą, qashqaiem, więc przyznam, że nie oczekiwałam rewelacji, a już na pewno nie spodziewałam się po picanto aż takiej precyzji - moje obserwacje potwierdziło kilku panów ;)
~Mateo
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Słaby punkt tego samochodu. Czasem bieg nie chce wskoczyć. Pomaga wrzucenie przeciwległego przełożenia i powrót do żądanego. Wybredny wsteczny. Często obraża się na kierowcę i nie chce współpracować.
~janek1990
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
skrzynia biegow dziala bez zarzutu, posiada bardzo fajne krótkie przełożenia. Na pierwszym biegu silnik bardzo szybko wchodzi na wysokie obroty, tak ze przy 20km/h trzeba zmieniac juz na dwojke :)
~wlaziu
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Skrzynia biegów działa precyzyjnie, o ile nie staramy się zmieniać biegów zbyt szybko. Sporadycznie zdarza się, że jedynka nie chce wskoczyć. Różnica w przełożeniach między 4, a 5 biegiem mogła by być większa.
~walterr
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
skrzynia pracuje miło ale ma czasami lekkie opory, myśle ze to kwestia dotarcia i przy ok 10000km zniknie, ma tylko 3000km. ale zestopniowana idealnie, zwłaszcza do wyprzedzania
~pawel
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Jak wyzej nic dodac nic ując po prostu nowy samochód to "NOWY" i nawet najlepszy ciąganiec powinien ustąpić mu miejsca na parkingu!! dla PIKUSIA jest zawsze zelone swiatło,