Lista ocen Kia Picanto I (92) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~white-star
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Układ jezdny przeciętny. Dosyć twarde, aczkolwiek wysokie zawieszenie. Generalnie preferuję bardziej miękkie zawieszenie. Obawiam się że z trwałością tego zawieszenia też najlepiej nie jest. Po pół roku jazdy pojawiło się denerwujące skrzypienie przy jednym kole. Na serwisie gwarancyjnym coś tam posmarowali i już jest ok, ale pewnie polskie drogi dadzą mu jeszcze popalić.
~Chamak
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Małe auto, wiadomo, średnio trzyma się drogi przy dużych prędkościach. W zimie też gorzej niż konkurencja. Natomiast w terenie rewelacja. Dzięki niewielkiej masie, w miarę dynamicznemu silnikowi i bardzo wysokiemu prześwitowi, ten samochód po drogach leśnych i polnych po prostu śmiga jak rasowa terenówka.
~MISIEK :)
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
Samochód dobrze się prowadzi, choć może przeskadzać nieco twarde zawieszenie - to wina dróg jakie mamy w Polsce :( Układ kierowniczy jest precyzyjny, choć wspomaganie jest jakby mało wydajne(kwestia przyzwyczajenia i wymagań). Jak na małe autko mogłoby być bardziej zwrotne na parkingu.
~babiaman
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Ja cenie sobie przyczepność a nie komfort, dla mnie jak na takiego bzyczka to trzymanie się w zakrętach pewność prowadzenia i cłkiem nie złe hamulce są milym tu zaskoczeniem. Auto jest twarde tak więc komfort nie jest na takim wysokim poziomie, ale to mnie nie dotyczy.
~Kaczor
Hatchback 1.1 CRDi 75KM 55kW
Źle zestrojone zawieszenie w stosunku do długości auta ,lubi zmienić tor jazdy zupełnie niespodziewanie przy gwałtownym hamowaniu , w zakrętach dobrze się zachowuje ale przy sportowym stylu jazdy , nie próbować hamować na łuku w każdym razie
~tomasz1980
Hatchback 1.1 CRDi 75KM 55kW
Twarde zawieszenie, czuć dziury. Chjociaż jak na taki mały samochód trudno się dziwić, myślę, że konstruktorzy zrobili co mogli dla komfortu jazdy. Autko jest krótkie i siedzi się dość wysoko. Z tyłu potrafi mocno trząść na nierównościach.
~walterr
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
pewny, czy to pusty czy to pełny jeździ miło, mimo że nie mam wspomagania to ani ja ani moja żona nie narzekamy, nierówności znosi dobrze nie przenosi tych dziór do wnętrza, słychać tylko delikatnie. na zakrętach prowadzenie super nie przechyla się.
~Marcin (Gola) mgolinski@epf.pl
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
Auto bardzo nerwowo zachowuje się na nieruwmościach. W porównaniu do francuzów auto w tej kwestii wypada bardzo kiepsko. Bardzo sztywno!!brrrr. Plusem jest zachowanie na długich trasach- trzymanie na zakretach itd.
~maliek
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Jak dla mnie doskonale. Wsiadając pierwszy raz do tego auta myślałem że będzie miękkie a tu jest całkowicie odwrotnie. Jest sprężyste i pozwala na całkiem przyjemną jazdę przy zachowaniu marginesu bezpieczeńśtwa.
~Tomalo_29
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Jak na nieduże auto bardzo dobre, bezpieczne i dobrze zestrojone. Dobrze trzyma się zakrętów. Na nierównej drodze troche trzęsie ale coś za coś. Niech zrobią lepsze drogi. Koreańczycy wykonali kawał dobrej roboty.