Lista ocen Kia Picanto I (78) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chamak
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
W porównaniu do VW up!, Toyoty Aygo i innego badziewia, ten samochód jest rewelacyjnie wietrzony. Przypomnę, że wyżej wymienione samochody nie posiadają nawet kratek wentylacyjnych na środku kokpitu, natomiast Picanto - owszem, i to porządne :) Ogrzewa się szybko, sporadycznie występuje problem z zaparowanymi szybami.
~white-star
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Wentylacja działa bardzo sprawnie. W mojej wersji nie mam akurat klimatyzacji. Ogrzewanie też bardzo dobre. Silnik w miarę szybko się nagrzewa. Jedyny minus to dosyć głośna praca dmuchawy przy nastawieniu szybkości na 3,4 lub 5. Ale w końcu jak się chce mieć nadmuch jak tornado to jakiś koszt tego jest.
~maliek
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Ogrzewanie bardzo sprawne. Bardzo szybko zaczyna się robić ciepło w samochodzie. W zimie nie miałem wielkiego problemu z zaparowanymi szybami. Jedynie co mi przeszkadza to głośna praca dmuchawy. Ona jest chyba umieszczona zaraz pod deską rozdzielczą co powoduje że nawet na pierwszym biegu głośno działa.
~BaTuT
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
Szybko się nagrzewa, nie zauważyłem spadku siły nawiewu co działo się w moim poprzednim samochodzie. Dziwnym tylko jest dla mnie brak możliwości regulacji środkowych nawiewów ale tak być musi, ktoś to wymyślił w ten sposób i chyba miał jakieś ważne powody.
~babiaman
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
nawiewy sa dobre ale warunek taki że musi byc czysty filtr kabinowy, ogrzewanie nie jest mocną stroną pikusia długo się nagrzewa i jak jest mocny mróz na polu to trochę nie jest w stanie utzrymać temperature w środku zwłaszcza na autostradzie
~pikusia
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
bez klimy. nagrzewa sie szybko- na 1 stopniu i pelnej cieplocie az pazy!?, chlodzenie troche jakby gorzej, bo w upale nawiew cieplym powietrzem z zewnatrz. maly minusik bo bardzo sie nagrzewa wnetrze na sloncu
~gorol
Hatchback 1.0 SOHC 62KM 46kW
tutaj nie jest to mocny punkt pikusia często trzeba wymieniać filtr kabiny by było ok autko ze względu na mala pojemność wolno sie rozgrzewa choć później dobrze grzeje, a wlecie trzeba pamiętac o filtrze
~bbiskupski@yahoo.com
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
Jezeli chodzi o ogrzewanie to jest wydajne ale czasami jest problem z parowaniem szyb ze wzgledu na zapychający sie filtr przeciwpyłkowy i czasem w cieple deszczowe dni musze sie ratowac klimatyzacja.
~boofi@poczta.onet.pl boofi.prv.pl
Hatchback 1.1 DOHC 65KM 48kW
mam najbogatszą wersję sprzedawaną w niemczech oczywiście jest klimatyzacja (średnio wydajna) , nawiewy dobrze rozlokowane , jak grzeje - zobaczymy , chłodzić potrafi , wentylator nawiewu chodzi cicho !
~Boofi www.boofi.prv.pl www.sfd.pl