Lista ocen Kia Picanto II (17) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Hatchback 3d 1.0 69KM 51kW
Przeciętnie w sumie . Co prawda auto bez pływania reaguje na ruchy kierownicą ale elektryczne wspomaganie jest nieprecyzyjne . Jeździ się jakby zygzakiem trochę . Za to progresywna dawkowanie siły wspomagania podoba mi się . Dodatkowo dziwne przechylanie się auta przy skrętach potęgowane przez przestawianie się zawieszenia z przodu .Na przykład skręcamy w prawo to prawa strona jest podnoszona dodatkowo . Nie wiem chyba tak dziwne skonstruowane...
~Pawel
Hatchback 5d 1.0 69KM 51kW
Przy pierwszych pokonywanych kilometrach podchodziłem do niego z bardzo dużą niepewnością ale czym dalej w las tym tylko lepiej. Auto jest ewidentnie zestrojone do miasta (miękkie zawieszenie, silne wspomaganie kierownicy), ale nie przeszkadza to specjalnie na trasie
~G.J.
Hatchback 5d 1.2 85KM 63kW
Mam w niej (nieoryginalne felgi 16", opony 195/45). Miejskie zakręty pokonuje bez większego zwalniania. Zawieszenie stosunkowo sztywne i wystarczająco komfortowe. Układ kierowniczy podwójnie wspomagany pracuje bardzo dobrze przy każdej prędkości.
~Tomek
Hatchback 5d 1.2 85KM 63kW
Dobry kompromis pomiędzy miękki i komfortowym zawieszeniem francuzów a twardym w samochodach z zacięciem sportowym. Na zakrętach bywa podsterowny, ale jazda nim sprawia dużo frajdy. Gdy jest dociążony klei się do drogi niczym gokart :)
~geox79
Hatchback 3d 1.2 85KM 63kW
Jak na takie małe autko prowadzi się super hamulce żyleta przy pierwszym hamowaniu jak ktoś auta nie zna ląduje na szybie :) ABS za czuły jak dla mnie mógł by włączać się później. Bardzo szybko zużywające się klocki w ASO koszt koło 350zł
~lukasz
Hatchback 3d 1.0 69KM 51kW
Tu jest niestety bardzo źle, zawieszenie jest zwyczajnie TRAGICZNE. Przejechanie przez spowalniacze na drogach osiedlowych to istny koszmar. Tylne zawieszanie pracuje tak, jak było by na amortyzatorach piórowych! Potrafi podskoczyć...
~majsterklepka
Hatchback 3d 1.2 85KM 63kW
auto dość twarde, jak dorzuci się do tego niskoprofilowe gumy BARUM BRAVURIS II o szerokości 195, można tym autem ostro pojechać. Testowane na codzień ;)
~Tomek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 MPI 69KM 51kW
Jeździ fajne. Ale również w sumie auto do miasta więc mogłoby być więcej komfortu. Za niski profil seryjnych opon.
~Jaapko
Hatchback 3d 1.0 69KM 51kW
Samochód jak na swoją klasę dobrze tłumi nierówności i jest w miarę komfortowy. Układ kierowniczy działa lekko i bardzo precyzyjnie.
~Witold
Hatchback 5d Facelifting 1.0 LPGi 67KM 49kW
Żadnych uwag ,tylko tylne amortyzatory wymieniałem. Bardzo trwałe. No i maglownice.