Lista ocen Kia Proceed (31) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Shooting Brake 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Wg mnie czegoś tu brakuje, używamy 7 biegowego automatu i wg mnie tryb sport to żyleta natomiast brakuje czegoś pomięczy comfort a sport. Skrzynia np przy 160 km/h na autostradzie piłuje na piątym biegu do prędkości 150-155 po czym zmienia na 6 bieg po czym przełącza w okolicy 158km/h prędkości na 7 bieg wg mnie strata paliwa niewłaściwa dynamika jak na tryb comfort do dopracowania wg mnie nie ma potrzeby tak szybkiego osiągania tej prędkości...
~Rafał
Shooting Brake 1.5 T-GDI MHEV 160KM 118kW
Automat w moim przypadku. Po przejechaniu 30kk wszystko ok ale. Jazda na tempo na autostradzie przy dużym ruchu jest wkur...... Skrzynia ma tylko 2 tryby klasyczny i sport a przydało by się aby był tryb autostrada np. Ustawiamy tempomat na 160km/h auto zwalnia nam do 120 po czym redukcja 4i w górę 5 piłuje do 150km/h 6 do 158km/h i wbija na 7 przy czym piłuje na wysokich obrotach co jest mega nie oszczędnę ja rozumiem że tak to może wyglądać w...
~Adam Proceed GT
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Szybko zmienia przełożenia jednak w trybie Sport trochę się gubi . Denerwujący jest również system start stop ponieważ podczas przełączania z D na R auto potrafi zgasnąć żeby za chwile po przełączeniu biegu znowu się odpalić . Na trybie Normal skrzynia naprawdę dobrze sobie radzi, natomiast tryb Sport przeciąga strasznie biegi i czuć szarpanie np. przy prędkości 50 km/h jazda na trójce to tragedia
~Michał
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Ma dwa tryby pracy w zależności od tego, czy używamy trybu sportowego, czy nie. W trybie sportowym strzela biegami jak karabin i potrafi wykrzesać z auta cały potencjał sportowy potencjał oraz dać kierowcy sporo frajdy. W trybie normalnym jest jedwabista i ekonomiczna i pozwala przejechać pół kraju na siódmym biegu. Moim zdaniem właśnie 7DCT czyni ten samochód tak świetnym w jeździe.
~Tomasz
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Posiadam manualną 6-cio biegową. Hm.. powiem a raczej napiszę tak...w audi Spotback za sprawą DSG było fakt nieco zrywnej no...ale było mniej kucy bo 150. A w Kia manualna w tej wersji (GT) jest naprawdę frajdą i...nie wysypie się po niecałych 170 tys. km. Koszty??? Sami dobrze wiecie... ;D Choć ja to chyba mam ostatnią taką z manualem... teraz tylko chyba automat sprzedają.
~Michał
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Bardzo dobrze zoptymalizowana zarówno pod kątem ekonomii w trybie normal, jak i osiągów w trybie sportowym. Trochę męczy się w mieście przy pełzaniu, należy tego unikać i zatrzymywać się do zera i znowu ruszać w korkach - taka specyfika. Nienagannie działa tryb manualnego przełączania biegów, który pozwala na nieco zabawy i pokręcenie aż po czerwone pole.
~Johny
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Przy normalnej jeździe radzi sobie dobrze, przy ostrzejszej często nie nadąża, szczególnie kiedy konieczna jest redukcja. Czasem jest natychmiastowa, a czasem po wduszeniu gazu do dechy trzeba poczekać kilka sekund ! zanim zredukuje i zacznie przyspieszać. Pozostaje albo tej Sport cały czas, albo redukcja ręczna np przed wyprzedzaniem.
~Neo
Shooting Brake 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Niektórzy narzekają na zmianę biegów - że długo, że się gubi itd. Ja nic takiego nie zauważyłem. A porównanie mam bo jeździłem trochę czasu VAGiem z DSG - uważam, że skrzynia DCT jest znacznie lepsza - mniej szarpie i płynniej zmienia biegi w sposób praktycznie niezauważalny. Nawet przy miejskiej jeździe temperatura jest w bezpiecznych granicach
~awojcieszczak
Shooting Brake Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
w trybie normal przy nagłym przyspieszaniu z 160 na 190 potrafi wyhamować samochód ,nie przyspiesza a wręcz zwalnia nie wiem czy to wada czy tak ma być generalnie wyprzedzanie polecam tylko w trybie sport wtedy takie zjawisko nie występuje. a tak ogólnie to słyszałem że dwusprzęgłowa skrzynia to nie automat tylko coś tam coś tam
~Al3x_
Shooting Brake Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jedna z najgorszych skrzyń automatycznych jakimi jeździłem. Serio. Gubi się podczas jazdy w korkach. Gubi się podczas przyspieszenia. Zdarza się, że czuć zmianę biegu... w skrzyni DCT w 2023 roku to niedorzeczne.