Lista ocen Kia Proceed (27) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Chyba największy mankament tego auta. Jest źle, ale po miesiącu się przyzwyczaiłem. Roleta w bagażniku lubi sobie postukać na nierównościach, a dźwięk silnika/wydechu słychać dość mocno(nawet w trybie normalnym), co na codzień nieco irytuje. Nierówności drogi też słychać, przez sztywne zawieszenie. Do BMW 1er, czy mazdy 3 się nie umywa. Plus jest taki, że na autostradzie jest nieźle, bo między 140, a 100 prawie nie ma różnicy...
~Rafał
Shooting Brake 1.5 T-GDI MHEV 160KM 118kW
No i tu wydaje się że mogło by być lepiej. Strasznie słychać szum opon, początkowo myślałem że opony są najtańsze i dlatego ale okazało się że to micheliny czy też pirelli z najlepszym współczynnikiem toczności i dB w moim przypadku 18" po prostu zaoszczędzono na wytłumieniu podłogi i nadkoli z przodu i tyłu możliwe że to trochę ustało jak już opony po roku się trochę wytarły lub przestało mnie to tak drażnić z przyzwyczajenia.
~Neo
Shooting Brake 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Mimo iż pięknie mruczy przy przyspieszaniu (jak na silnik o małej pojemności z turbo) jest to dźwięk, który cieszy a nie wkurza. Przy prędkości 140km/h nadal jest cicho. Przy 160km/h słychać delikatnie wiatr. Najbardziej jednak słychać opon Michelin Pilot Sport 4 (miłośnicy ciszy powinni je wymienić na wstępie)
~Adam Proceed GT
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Przy prędkościach autostradowych 120-140 jedno z cichszych aut w swoim segmencie. Czasami na większym dołku odezwie się podłokietnik ale można zgłosić to na gwarancje. W opcji z aktywnym tłumikiem ,w zimie są problemy z zamarzającą klapą wydechu przez co auto pracuje naprawdę głośno dopóki się nie rozgrzeje
~awojcieszczak
Shooting Brake Facelifting 1.5 T-GDI 160KM 118kW
nadkola i podłoga oraz bagażnik...tam oszczędzano na wyciszeniu i przez to słychać szum i dudnienie nie od amortyzatorów bo te ładnie i cicho wybierają nierówności tylko od opon ...generalnie jest głośniej niż w innych samochodach podobnej klasy ale do przeżycia .
~Rafał
Shooting Brake 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Szczerze to wydaje mi się że albo są głośne opony ( sprawdzałem ich indeks i jest na prawdę dobry ) lub zaoszczędzili na wytłumieniu. Przy prędkości 150+ jest głośni nie ma się co oszukiwać i nie jest to spowodowane opływem powietrza a ewidentnie hałasem od opon czy też dołu pojazdu
~Tomasz
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Na zimówkach nieco głośniejszy się wydaje ale tak chyba zawsze jest. A i taki bajer w trybie sport jest tzw. modulator. Auto brzmi wtedy prawie jak rasowa V6. Są różne gusta - mi to pasuje. Na pewno nie przeszkadza. Poza tym wszystko super.
~Mix
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
słychać szum opon - boczne szyby nie są klejone... i to wkurzające burczenie wydechu z głośników. Jak jestem kierowcą to mi nie przeszkadza ale jak siedzę czasem z tyłu to zastanawiam się jak może wyglądać dłuższa trasa ...
~Damian
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
w trybie normalnym samochód jest bardzo cichy natomiast jeśli włączymy magiczny przycisk sport staje się bardzo głośne. Szczególnie uciążliwe jest to na autostradzie jeśli mamy do przejechania dłuższy dystans
Dziennik kosztów dla Kia Proceed
~Michał
Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Dość przeciętne - nie ma takiej tragedii jak w Toyotach, ale np. do kompaktowych BMW sporo brakuje. Słychać przy wysokich prędkościach szum, czasami coś stuka na dziurach.