Ocena kierowcy - Kia Proceed Shooting Brake

Keller, 2 lata temu
Silnik 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2021
Kia Proceed Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Dynamiczne autko. Wycieczki poza miasto super. Przy jeździe 140km/h spalanie 7.7 litra. Czy automat jest zły ? Włączony aktywny tempomat auto samo przyspiesza, hamuje do prędkości poprzedzającego pojazdu w razie potrzeby redukcja + asystent pasa, jedliśmy chipsy a auto samo jechało. W normalnym trybie skrzynia ma działać płynnie i ekonomicznie. Ogólnie zawsze stara się wrzucić najwyższe przełożenie do obrotów silnika, jadąc 50km/ mam niekiedy 6 bieg. Teraz odnośnie opóźnień. Jeżeli jedziemy owe 50km/h i nagle chcemy wyprzedzić skrzynia po naciśnięciu pedału gazu musi mieć czas na redukcję biegu na niższy aby dynamiczniej wykonać manewr, dlatego występuje chwilowe opóźnienie. Inna sprawa nie pasuje nam taka jazda można przecież przełączyć się na manualną zmianę biegów łopatkami albo ruchem lewarka góra, dół i trzywać obroty w zakresie 3000/4000 tys. a wtedy opóźnień brak ale spalanie pod 15 litrów. Moim zdaniem tym automatem trzeba się nauczyć jeździć. Osobiście w trybie sport uważam że jest najfajniejsza zabawa + zmiana łopatkami. Smutna mina zostawionego kierowcy BMW ruszając z pod świateł - bezcenne, nawet mojej żonie się podobało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 204KM 150kW [l/100km]

9,6