Ocena kierowcy - Kia Rio II Hatchback 5d

Mr.Pickwick, 17 lat temu
Silnik 1.5 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2006
Kia Rio II Hatchback 5d 1.5 CRDi 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
jestem bardzo zadowolony. auto, którego prowadzenie to naprawdę przyjemność. jedynym "ból" to powszechna opinia o tej marce. byle pijak spod wiejskiego sklepu wie, że "kia to kicha". a prawda jest taka, że ta marka od 2 lat weszła w zupełnie nową klasę jakości i najbardziej na nią psioczą Ci, którzy nią nie jeżdżą.
doskonałe osiągi. jak na małego diesla to zaskakujące. praktycznie brak turbo-dziury - zmienna geometria turbiny. bardzo elastyczny - po górach na czwórce i wyprzedzanie i jazda wolniej. na trasie praktycznie cały czas piątka. ma tam tyle mocy, że człowiek odruchowo chce zmienić bieg na kolejny. wyprzedzanie bardzo często bez redukcji. moja kia jedzie 191 km/h (sporo więcej niż fabryka obiecuje). przesiadłem się z 2.3turbo benzyna i nie czuje się dużo gorzej.
nie byłoby się do czego przyczepić gdyby nie wsteczny. czasem nie wchodzi od razu.
no niestety - polskie drogi. twarde zawieszenie po dziurach skacze i tłucze. po dobrym asfalcie jedzie jak po stole.
wysoki punkt siedzenia/widzenia. widoczność doskonała. wycieczka po górach to przyjemność dla oka wszystkich siedzących w środku.
nie mam żadnych uwag. wszystko jest gdzie być powinno.
klima w upały czasem się powoli rozkręca ale ogólnie działa bez zarzutu. odparowanie szyb od ręki.
jak na tę klasę auta to zero problemu z przodu i z tyłu.
jak na diesla to bardzo sympatycznie. da się słuchać muzyki klasycznej przy sporej prędkości.
mam bardzo ciężką nogę więc trodno mi się wypowiadać. gdybym jeździł spokojniej to wyniki byłyby zapewne inne.
kupiłem opcje full-wypas więc za tę cenę mógłbym mieć wiele autek o x razy lepszym wizerunku (jak chociażby focus). ale założyłekm w tej cenie - szybki TD + klima i nikt mi takiego auta nie dał. tylko kia. więc nie ma co narzekać. a ceny niższych wersji to naprawdę dobre value-for-money.
na razie bez problemów
na razie nic