Lista ocen Kia Rio III Hatchback 5d (36) - Silnik

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MateuszM
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Silnik 1,4 109KM. Żeby poczuć te 109 ''koni" to trzeba pokręcić silnik do 4-5tyś obrotów, w niskim obrotach autko jeździ normalnie czyli do normalnej miejskiej jazdy wystarczająco. Ogromnym plusem silnika jest jego elastyczność i nie chodzi mi tu o przyspieszenia z 5 biegu z 60km/h ale o to jak sie zachowuje przy niskim obrotach tzn. nie szarpie, nie drży, nie wydaje dziwnych dzięków a po prostu zbiera sie w swoim tempie. Do 3...
~Krzysztof 36lat
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Silnik chociaż posiada 109 kucy to jednak niewielki moment trochę rozczarowuje. To co jest super to elastyczność-na 6 biegu można jechać od 60 do 200km/h. Na trasie wawa-wrocław-wawa spalił średnio 5,5 litra przy średniej prędkośći 67km/h. Jechałem jednak prawie zgodnie z przepisami. Dane katalogowe mówią o 11,2 do setki i pewnie tyle jest, jak się go depcze:) Bardzo cicha praca.
~Adrian
Hatchback 5d 1.4 WGT 90KM 66kW
Elastyczny, żwawy a na trasie potrafi zejść do 3.5/100 przy spokojnej jeździe. Kupiliśmy go z pięknym przebiegiem 120 000 km, po pięciu latach samochód ma już 300 000 i nigdy nas nie zawiódł. Te silniki to poezja!! Zero spalania oleju, nadal dysponuje przyjemnym kopem, na pewno nie sprzedam go jeszcze długo.
~KobiBe
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
1.2, 85 KM - silnik cichy jak hybryda i prawie tak samo oszczędny. Mieszkam w Warszawie, staram się omijać korki i nie piłować silnika (oszczędność) i jeździć zgodnie z podpowiedziami komputera, który wskazuje średnio 5,6 l/100km. W trasie jest podobnie za sprawą wyższych obrotów. W jeździe poza miastem śmiało można zejść < 5l.
~Krzysztof.O
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Niestety kultura pracy na zimnym silniku jest nieprzyjemna dla ucha (klepie jak disel) po rozgrzaniu sytuacja się poprawia, dość żwawy ,umiarkowany apetyt na paliwo(po mieście 6,5-7,0 litra/100km ) rozrząd na łańcuszku po 110tyś musiał zostać wymieniony.Lubi dobry olej ,łatwy dostęp do serwisowania .
~Michał
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
W porównaniu do Fiesty 1,25(60 KM) to ten samochód wręcz eksploduje. Raczej ma problemów z wyprzedzaniem. Wiadomo, bieg trzeba zredukować, ale ładnie ciągnie obroty. Spalanie w ramach dynamicznej jazd poza miejskiej 6.7 l/100. Autostrada z pedałem przyspieszenia wciśniętym w podłogę 8l/100
~gosc
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Silnik jest zwawy jak sie trzyma na wysokich obrotach. Ale zeby na trasie cos wyprzedzic to trzeba zredukowac do "3". Tak na prawde bieg "6" nic nie daje poza zludzeniem ze na nim auto bedzie mniej palic. W niskim zakresie obrotow auto jest mulowate mimo silnika 1.4
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Silnik pracuje cicho. W mieście prawie wcale go nie słychać. Czasami może lekko brakuje mocy przy wyprzedzaniu i trzeba redukować bieg. Ale to nie problem, bo to nie auto sportowe. Przy docieraniu silnika stosowałem się do instrukcji. Teraz zaowocowało to jego elastyczną pracą i małym spalaniem.
~Mariusz
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Kultura pracy - super, elastyczność mogła by być troszke lepsza, w mieście trzeba troche biegami pomieszać. Czasami troszke mocy brakuje, ale to maly silniczek i trzeba przy zakupie sie zastanowic czy zalezy nam na wyscigach czy na spokojnej jezdzie i ekonomicznosci
~KiaRio
Hatchback 5d 1.1 WGT 75KM 55kW
Silnik chyba jeden z lepszych jaki miałem. Mimo swojej małej pojemności jest naprawdę rewelacyjny i dynamiczny. Zaskoczy nie jedną osobę. Wielkim plusem jest bezawaryjność. Osobiście wymieniam olej co około 10-11 tys kilometrów robiąc przy tym płukankę.
Kia Rio III Hatchback 5d