Lista ocen Kia Rio III Hatchback 5d (37) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gosc
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Biegi wchodza prawidlowo, jednak pomysl wrzucania wstecznego jak "jedynki" zwlaszcza z tym dziwnym przyciskiem pod galka budzi groze gdy oddaje sie auto w rece kogos kto nim wczesniej nie jezdzil. Sa problemy z wysprzeglaniem tego wstecznego - moze wada konstrukcyjna? Osobiscie preferuje jak wsteczny jest tam gdzie nalezy.
~AtB
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Skrzynia biegów jest wporządku. Lewarek jak dla mnie jest trochę za daleko"odsunięty do tyłu" czasami muszę szukać dźwigni.Skrzynia działa precyzyjnie, choć czasem bieg wsteczny sprawia kłopot(nie wchodzi za 1wszym razem). Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
~KobiBe
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Skrzynia biegów precyzyjna (choć do tej z Octavii II (2005r) trochę jej brakuje). Czasem jedynka lub wsteczny nie chce się wbić, co po ponownym wciśnięciu sprzęgła przechodzi. W jeździe poza miastem lub na ekspresówce brakuje 6-go biegu..
~KiaRio
Hatchback 5d 1.1 WGT 75KM 55kW
Skrzynia biegów jest bezawaryjna i działa świetnie. Wystarczy o nią zadbać i wymienić olej raz na jakiś czas. Pierwszą wymianę oleju w skrzyni zrobiłem przy przebiegu ok. 20 tys teraz mam 88 tys i niedługo również planuje wymianę.
~Krzysztof.O
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Biegi wchodzą bardzo dobrze z charakterystycznym "kliknięciem", drążek działa precyzyjnie, 3 bieg jak i 6 mógł być lepiej zestrojony ( 3 jest za "długa" a 6 jest za "krótka" prawie jak 5 bieg )
~hawkwind
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Skrzynia jest ok, jeżeli zamierzacie jeździć spokojnie. Przy wyższych obrotach zmiany biegów są mało przyjemne. Zdarza się, że coś zgrzytnie. Wsteczny i jednka sporadycznie nie wskakują.
~Caffy
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Dość dobrze ze stopniowana, precyzyjna, świetny 6 bieg. Przełożeń nie trzeba szukać wchodzą intuicyjnie. Jedyny minus czasami potrafi przyhaczyć wsteczny ale to zdarza się nawet najlepszym.
~Rio
Hatchback 5d 1.1 WGT 75KM 55kW
Skrzynia chyba jedna z lepszych jaką miałem, biegi wchodzą bardzo ładnie i lekko. Polecam zmieniać olej w skrzyni, koszt nie jest duży a skrzynia będzie nam długo służyła :)
~zalmen3
Hatchback 5d 1.2 DOHC CVVT 85KM 63kW
Ze skrzynią bywają problemy - podstawową jej wadą jest brak synchronizatora, co powoduje czasami pewne trudności przy zmianie biegów. Jednak jak chodzi dobrze to jest ok.
~Marco
Hatchback 5d 1.4 DOHC CVVT 109KM 80kW
Całkiem, jak na bezyna, aby uzyskać dobry wynik spalania, trzeba szybko przekładać,w mieście hamowaniem biegami to już całkiem duża oszczędność paliwa.
Kia Rio III Hatchback 5d