Lista ocen Kia Rio IV Hatchback 5d (19) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~twojastara
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Nie wchodząc w szczegóły, czy to za mało koni, czy momentu, czy przeniesienie napędu takie, czy siakie.. po prostu ma muła, do toczenia się po mieście ok... ale uwaga... moja 1,4 od nowości NIE JEST W STANIE osiągnąć zadeklarowanego v-max'a. Moja waga 70kg, auto może być puste, na 6 biegu nie może dobić do 170... a jak oram go na 5-tym biegu, to łaskawie daje rade, ale zabawne, że na wyższym biegu już zwalnia :) a i producent w broszurze...
~twojastara
~Grzesiek
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Jednostka 1.2 początkowa budziła mieszane uczucia. Na światłach miałem problem aby "dać gazu". Okazało się jednak że odpowiednie wyczucie pozwoliło mi nie przekraczając 2,500 obrotów wyciąć wszystkich utrzymując nadal ładne spalanie! Bardzo cichy silnik nawet przy 4k na Autostradzie (150) nadal radyjko mruczało sobie i szlo rozmawiać. Przy 120 normalna jazda, a w mieście - czy ten silnik już zgłasł? Nie mówiąc o funkcji start-stop. W tej...
~Posiadacz
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
To 84km więc nie spodziewają się cudów, jeśli chodzi o dynamikę to da się wyprzedzać ale trzeba stosować taktykę o której powiem przy skrzyni biegów. Silnik powyżej 3000obr wydaje bardzo przyjemny i donośny dźwięk, który zachęca do sportowej jazdy, 122NM są dostępne przy 4000obr
~mmmmmmmsssss
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Po prostu OK, czego więcej spodziewać się po malutkim 1,4... powiem tylko tyle, jechałem na jazdach testowych najsłabszą wersją i to już jest słabizna... auto do jeżdżenia z punktu a do b i do niczego więcej.. można zapomnieć o wyprzedzaniu. Wersja 1,4 jeszcze jako tako daje rade.
~Pablo
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Niestety u mnie kultura pracy zaraz po zakupie okazała się być daleka od ideału, w aucie nie czuć mocy (w porównaniu do konkurencji o podobnej ilości KM), silnik trzęsie się na biegu jałowym przy ok 2,5tys obr jakby był 3 cylindrowka.
~MazRio
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Silnik jak dla mnie przeciętny. Jak na małe i lekkie auto spodziewałem się trochę więcej. Pod względem kultury pracy czy bezawaryjności nie mam uwag. Natomiast dynamika i spalanie jest na średnim poziomie.
~frogger
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Oleju dużo nie bierze. Stwierdził bym nawet, że pomiędzy przeglądami (co 15.000 km) nie trzeba nic dolewać. Po 10 tys. km silnik stał się troszkę głośniejszy niż na samym początku.
~Janusz
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Jak na moc 85 KM całkiem żwawe auto, bezproblemowy, znany bezawaryjny silnik 4-ro cylindrowy, bez udziwnień. Wróży długą bezproblemową eksploatację.
~Andrzej E.
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Silnik jak na swoją moc spisuje się naprawdę dobrze. Więcej nie można oczekiwać od tego typu jednostki;spalanie, osiągi,elastyczność, hałas są ok.
Kia Rio IV Hatchback 5d