Lista ocen Kia Rio IV Hatchback 5d (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
O ile początkowo liczyłem na 6 bieg (co ma wersja 1.4) to bardziej brakowało mi go w mieście niż na autostradzie. Być może dlatego, że w mieście intuicyjnie żongluje się biegami. Na trasie ani razu nie sięgnąłem po 6 bieg pomimo 4 tysięcy na liczniku (4000 przy 150, około 3200 przy 120)/ Silnik naprawdę jest cichy. Z tego co jednak wiem, 6 biegowa skrzynia podobno wcale nie zmniejsza aż tak spalania, delikatnie obniża obroty. Czy warto? Nie...
~MazRio
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
W naszej kijance jest 6-cio stopniowy automat (hydrokinetyczny). Skrzynia działa bardzo dobrze, może nie jest najszybsza, ale biegi przełącza super. Zarówno przy spokojnej jeździe (wtedy zmiany biegów są niezauważalne) jak i przy nagłym przyspieszeniu reaguje dokładnie tak jak powinna. Ciekawostką jest fakt, że wymiana płynu (myślałem, że jest tam olej, ale w instrukcji jest napisane płyn) w skrzyni nie jest przewidziana jako czynność...
~Posiadacz
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
5 biegowy manuał jest bardzo przyjemny skoki są krótkie i bardzo precyzyjne, skrzynia stawia przyjemny spory opór a zmiana biegu to prawdziwa przyjemność, jeśli chodzi o wyprzedzanie to gdy szybko chcemy wyprzedzić polecam zrobić redukcję 53 i przy 4000obr dopiero wrzucić wyższy bieg to samo dotyczy sytuacji gdy chcemy trochę poszaleć, uważam że automat do tego samochodu jest bezsensu bo jazda wtedy się staje nudna BIEŻCIE MANUAL
~frogger
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Jeśli chodzi o skrzynię biegów to ruszanie oraz zmiana biegów z jedynki na dwójkę to jest totalna porażka. Obydwa serwisy ASO Kia rozkładają ręce - jest to wada fabryczna do końca nie wiadomo czego. Sprzęgło jeszcze ok, ale chyba będzie to wina oprogramowania silnika. Trzeba mieć dużo wprawy i cierpliwości do tego. DO NAUKI JAZDY SIĘ NIE NADAJE PRZEZ TO! Poza tym sporadycznie problemy są z biegiem wstecznym.
~Janusz
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Choć 5-cio biegowa tylko z tym silnikiem działa rewelacyjnie, krótkie skoki lewarka. Super. Brakuje tego 6-go biegu na wyższych prędkościach ale i tak jest super precyzyjna.
~Zadowolony
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Podobnie jak z silnikiem, brakuje 6 biegu, ale skrzynia ma krótki przyjemny skok, że chce się zmieniac biegi bez końca. UWAGA NA 4 BIEGOWY AUTOMAT
~Mihály H.
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
you can use the engine over 900 rpm, at 1600 it is already quite elastic. it is because a good combination of engine and transmission.
~Andrzej E.
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Dla mnie za lekko i zbyt długie drogi prowadzenia drążka,co trochę odbiera frajdę z jazdy. Bieg wsteczny czasem nie wchodzi.
~mmmmmmmsssss
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Czasem pierwszy bieg nie chce wejść jak ruszam.. no ale powiedzmy że to się zdarza w każdym aucie jak źle się skrzynia ułoży.
~Posiadacz
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Skrzynia biegów ma krótki skok i daje niesamowitą frajdę z jazdy
Kia Rio IV Hatchback 5d