Lista ocen Kia Rio IV Hatchback 5d (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Zawieszenie to temat dyskusyjny. Kostka na rynku we Wrocławiu vs leśna droga nad jezioro vs asfalt. Szeroki rozstaw kół, dosyć reponsywne zawieszenie, ale jednak na leśnej drodze wywołujące nieco bujania z trzęsieniem. Nie mogę jednak uznać aby było złe, bo w porównania do Quasqaia 1 generacji, to tu jeździło się na poduszce puchowej. W Nissanie nie dość że zawieszenie sztywne do jeszcze fotele twarde a na zakręta latanie po całej kabinie....
~Posiadacz
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Zawieszenie jest sztywne bardzo sportowe zakręty pokonujemy pewnie i szybko raz się trochę zagapiłem i wjechałem w zakręt 120km/h na dozwolonym 70km/h bez większego problemu zmieściłem się w zakręcie, możemy spokojnie wjechać w zakręt trochę ponad dozwoloną jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności prowadzenia, szkoda że niema jakiegoś mocnego silnika auto ma bardzo sportowy charakter. Przełożenie kierownicze to 10.1:1 jest bardzo bezpośrednie...
~frogger
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Podczas maksymalnego skrętu kół, gdy jest mokro słychać ewidentnie osłony przegubów jak trzeszczą. Poza tym, gdy skręca się kołem kierownicy do oporu to zamiast delikatnego odbicia (zatrzymania) koła to jest takie głośne uderzenie maglownicy. Poza tym duży promień skrętu, lekkość działania wspomagania na plus - kierownica kręci się płynnie i delikatnie.
~twojastara
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
dobrze sie trzyma drogi jak na takie małe coś, ale przykładowo głupie audi a4 b8 i w każdy zakręt wchodzę duuuuużo szybciej bez quattro (drugie auto, tak dla porównania, że nie jest wybitnie)
~twojastara
~MazRio
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
W aucie założyłem wielosezonowe opony Goodyear i to była dobra decyzja. Prowadzenie jest neutralne, ani sportowe ani miękkie. Samochód prowadzi się precyzyjnie i nigdy mnie nie zaskoczył.
~Paweł
Hatchback 5d 1.4 DOHC 100KM 74kW
Zaszalałem i wziąłem wersją z kołami 17" i niskim profilem opon. Są piękne, ale teraz bym już tego nie zrobił. 16" dają jeszcze akceptowalny wygląd i komfort. Na 17" uważam, że czasami jest zbyt twardo.
~Artur
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
dobrze trzyma się drogi, pewnie się prowadzi w łukach, zawieszenie nie jest sportowe, ale pozwala na dużo więcej niż - nienajgorszy przecież - silnik
~Janusz
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
W mieście niesamowicie zwinne, na autostradach przy wyższych prędkościach lekko pływa, ale to nie wyścigówka.
~Andrzej E.
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Ogólnie bardzo dobry,ale trochę za twarde zawieszenie pracujące zbyt głośno na nierównościach.
Kia Rio IV Hatchback 5d