Ocena kierowcy - Kia Sorento III SUV Facelifting

Paweł, 5 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 185KM 136kW
Rok produkcji 2018
Kia Sorento III SUV Facelifting 2.0 CRDi 185KM 136kW 2018-2019 - Oceń swoje auto
Auto jest genialne, polowałem na nie od roku, trzeba było sporo poczekać, bo do polskich salonów weszło dopiero w marcu, ale było warto, nie ma się do czego doczepić. Posiadam wersję GT Line ze szklanym dachem.
Trochę bałem się, że silnik 2.0 będzie za słaby, ale w tej chwili nie wykorzystuje w ogóle pełnej mocy i wyprzedzam bez stresu. Przez 1500 KM jeżdziłem w trybie comfort, czasami zmieniając na sport (wtedy jazda jest naprawdę agresywna i nie pasuje do tego samochodu), w tej chwili jeżdzę na EKO.
Biegi zmieniają się niezauważalnie, wcześniej miałem X5 e53 i różnica w płynności jest diametralna. Nie wiem czemu została wprowadzona 8biegowa skrzynia jak ta 6biegowa pracuje idealnie?
Jeszcze nie miałem sytuacji kryzysowych, nie zdążyłem wykorzyć 4x4, zakręty samochód pokonuje bardzo przyjemnie, na autostradzie czuje się bardzo pewnie.
Przy białym kolorze (Snow White) polecam położyć ceramikę, bo inaczej dół drzwi i niektóre inne elementy są nie do domycia (nawet najsilniejszym detergentem na myjni bezdotykowej) . Po położeniu ceramiki cały samochód można umyć tylko wodą za 4-5 zł
Generalnie wszystko super, kamera 360 bardzo pomaga, do przodu mogłoby być minimalnie lepiej bo czasami nie widzę końca maski.
BOMBA! Trasa Warszawa - Bałtyk 440KM - 8h z korkami i można by bylo jechać kolejne 8h :) wszystko dzięki: komfortowym siedzeniom, adaptacyjnemu tempomatowi (bardzo ważne i na autostradzie i w korkach), a także klimatyzacji z jonizacją (jako alergik czuje różnicę)
Klimatyzacja z jonizacją super, chłodzi bardzo szybko, szyby i dach termoizolacyjne wow, niesamowite uczucie jak słońce nie nagrzewa wnętrza przy odsłoniętej rolecie.
Nie brakuje dla nikogo, chociaż dwumetrowiec jeszcze nie wsiadał :)
Cichutko, nawet przy 140 KM/h można prowadzić ciche rozmowy. Wszystkie elementy są spasowane idealnie, nie ma problemu poprzedniej wersji, że np. fotel się ociera o jakiś element i trzeszczy - tutaj jest całkowita cisza - tego chciałem decydując się na wersję facelift.
Na razie samochód zbyt nowy
Z czym porównać suva 7 osobowego napakowanego wszystkimi nowinkami elektronicznymi ? z XC60 które kosztowałoby 100-150 tys więcej ? stosunek jakość/cena zmiata konkurencję
Brak usterek
Brak usterek