Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV

kayanna, 13 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2010
Kia Sportage III SUV 1.6 GDI 135KM 99kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : piękna lin ia-połączenie sportowego suva z amerykańskim designem- w trendach nazywa się to sportową elegancją.
rekompensuje mi doznania z jazdy klasą wyższą, na którą mnie obecnie nie stać... wygląd jak w Q7 i to bez tekstów o tym, co robi prawie różnicę-wolę nową kijankę w super wersji wyposażeniowej, niż starą przechodzoną Q7. a rzeczywiście ludzie oglądaja się za nią... głównie faceci, wiele osób zaczepia i pyta, co to, jak się sprawuje... ogólnie zaś ten wybór to efekt miłości od pierwszego wejrzenia- biała kayenn z niklami, no rewelacja
zależy od perspektywy i doświadczeń, jeśli nie mamy zbut duzych wymagań 1,6 w 135 KM da sobie radę. Gorzej jeśli pozostają wspomnienia np. po A6 ze 175 KM. Na co dzień jeżdżę starym bravo hgt 2,0, więc po kijance nie oczekuję zawrotnyego przyśpieszenia...mimo to jest bardzo elastyczna i całkiem dobrze sprawuje się na zwyczajnej drodze, apo takich jezdzę najczęsciej. Na autostradzie można mieć małe kompleksy, ale inne kwestie, chociażby wyglądu to nam rekompensuje.
6 biegowa, działa bez zastrzeżeń, lekko wchodzą biegi
jak na tę klasę -dobrze. SUV rządzi się swoimi prawami, więc jeśli dotychczas jeżdziliście czymś klasy wyższej, to ma się pewien niedosyt. oczywiście przez pierwsze 500 kilometrów będzie się płynąć, a później jak zwykle pewne rzeczy zaczną dochodzić do uszu lub kręgosłupa...Ale wszystko inne, sprawia , że autko jest naprawdę super
mam kamerke cofanie- świetna rzecz-polecam. w zimie trzeba ja nieco odśnieżać :), ale jest niesamowicie przydatna. gorzej z widocznościa z przodu-kijanka ma szerokie słupki przednie, jest to problem, gdy wyjeżdza się z podporządkowanej i jakiś ludź wpakować się chce na auto. z tyłu to małe nieporozumienie- nie ma z tyłu czegoś określanego widocznością- linia dachu wchodzi bardzo nisko, słupki tylne są szerokie, więc kamerka jest ideałem w tym modelu.
wszystko jest na swoim miejscu. kierownica wielofunkcyjna jest przejrzysta o prosta w obsłudze. bez zarzutu
wieje jak trza... tyłki też grzeje, więć nie trzeba zakładać w zimie majtek
sporo, więcej niż w A6, któa dotąd była moim ideałem (spotkała się na drodze ze ,,spiąca królewną,, i zakończyła swój żywot, tzn u mnie, bo sądzę, że zmyslny pan mechanik-kupiec zrobił z niej prawie nówkę) z tyłu wystarczająco miejsca dla 3 osób przód naprawdę wygodny, siedzenia świetnie trzymają, po przejechaniu w ciągu 2 dni 1800 km nie czuje się typowych dolegliwości
silnik niesłyszalny, gdy się stoi na światłach nie słychać go zupełnie- w pierwszym tygodniu miałam problem z zaskoczeniem czy on pracuje czy zgasł... blondynki tak mają, co!?
moj mąż ma zasadę, że jak ciebie niestać, to nie kupuj takiego auta- spalanie w książce producenta to fikcja... no, w trasie ma palić około 8l, a pali faktycznie 12l, a w miescie jak amerykańska pół-ciężarówka... de facto nie miał odwagi litrażować poza tym mój Pan jest z tych, co zawsze tankują za 200 zł, więc nie wie ile zużył PB czy w jakiej cenie jest 1 litr
naprawdę warta swojej ceny- za 80 tys ciężko znaleźć tak eleganckiego nowego suva
póki, co bez usterek...drzwi na początku słabo reagowały na zamknięcie, trzeba było trzasnąć, jak we fiacie ( z całym szacunkiem dla tej marki-nie lubię tylko Marei, więc piszę o takim)- ale po miesiącu samo sie wyregulowało!
bez uwag

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]