Ocena kierowcy - Kia Sportage IV SUV

Silnik 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Rok produkcji 2017
Kia Sportage IV SUV 1.6 T-GDI 177KM 130kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Auto po prostu staje dęba
Na pewno auto kontrowersyjne jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny ale dla mnie jest o.k. po prostu nie wieje od niego nudą a przy tym bardzo dobrze wyposażony i spasowany .Po tych przejechanych kilometrach wsiadam do niego z przyjemnością.
1.6 T-gdi to bardzo przyjemna jednostka , da się nim jechać szybko i bez stresowo a przy tym bardzo cichy i elastyczny, jazda sprawia dużo przyjemności
Uwielbiam manuale a ten w kia jest chyba najlepszym jakim jechałem ,biegi wchodzą z lekkim oporem ale bardzo precyzyjnie
Auto prowadzi się świetnie ale osobiście wolę bardziej komfortowe zawieszenia ,chociaż zapewne do Sportka akurat to pasuje
To jedna z głównych zalet nowej Kii , wygodne podgrzewane fotele z odpowiednią regulacją,sporo miejsca w obu rzędach ,całkiem niezłe nagłośnienie JBL ,precyzyjna nawigacja czego jeszcze trzeba , nic tylko siadać i śmigać z bananem na twarzy
Absolutnie bez zarzutu ,może nie ma fajerwerków ale jest logicznie i porządnie bez zbędnego przeładowania kokpitu ,wszystko uporządkowane ,świetnie spasowane i na swoim miejscu
Jak do tej pory wszystko jest w porządku , jednak nawiew na tylne siedzenia mógł by być większy taka jest opinia mojej żony która czasami lubi posiedzieć na tylnej kanapie
I w tym temacie SPORTAGE jest naprawdę dobry zarówno kierowca jak i pasażerowie mają sporo miejsca i mogą przemieszczać się komfortowo
K A P I T A L N E !
Oprócz ciut za dużego spalania jest dobrze ale na razie auto ma za mały przebieg by rozpisywać się w temacie
Przed decyzją o zakupie Sportage zwiedziłem kilka salonów innych marek i testowałem inne egzemplarze moim zdaniem za te pieniądze nie ma samochodu w średniej klasie z takim stosunkiem jakości z wyposażeniem i ceny
Zaznaczyłem doskonale ale okaże się to za kilkadziesiąt tyś. na razie o.k.
Na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 177KM 130kW [l/100km]