Lista ocen Kia Sportage IV SUV Facelifting (33) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin_Opole
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Silnik... No właśnie... To jest NAJWIĘKSZY problem tego samochodu. Dlaczego problem? A no dlatego, że po pierwsze pali dużo jeżeli jeździ się chociaż ciut dynamiczniej niż 80 letni emeryt, który zapomniał okularów i wybrał się autem na ogródek działkowy. Po drugie nie wiadomo czy nie trafimy na wadliwą jednostkę, której wada wyjdzie dopiero po przejechaniu paruset kilometrów i co najgorsze KIA tej wady nie usunie bo jej nie słyszy, nie widzi,...
~Marcin
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Do miasta w zupełności wystarczy, o ile nie mamy ambicji startować pierwsi spod świateł z przewagą 2 długości samochodu. Jechałem podczas jazd testowych 1.6 wolnossącym i turbo. W mieście nie czuć większej różnicy. Oczywiście jak się wdepnie gaz to silnik z turbo i fajniej przyspiesza i przez to lepiej wyprzedza, jednak kto kupuje suva do ścigania się po mieście i spod świateł. Spalanie w czasie takiej samej jazdy testowej po mieście: 1.6 gdi...
~piotr_olej
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Na zimnym silniku brzęczy , tak nie powinno być, ale jest gorzej nie chodzi o mój silnik zauważyłem to w kilku autach z tym silnikiem wygląda na to że one tak mają !!! Tego się nie spodziewałem po nowym aucie. :( tu moje wielkie rozczarowanie. Jeśli chodzi o jazdę zbiera się fajnie i go prawie nie słychać.. jak się rozgrzeje, na sporcie prawdziwa przyjemność jazdy choć wiemy że dla skrzyni to nie polecany tryb jazdy. Zatem z rozwagą. Do...
~Norbert
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Osiągi bez szału, wystarcza do codziennej jazdy do bez emocji, do przemieszczania się z punktu A do B. To nie jest silnik do ścigania się spod świateł. Trzeba wyprzedzić- redukcja 2 biegi w dół i wio. Dość elastyczny przy prędkościach między 40-110km/h. Wybrałem ten silnik świadomie, zależało mi na ekonomii przemieszczania się. Nie daję 5 gwiazdek bo brakuje momentu zwłaszcza powyżej 120km/h. Jeśli dużo jeździcie autostradami - wybierzcie Diesla.
~Ibrahim
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Silnik niezawodny bez turbin. Dobra propozycja do miasta dla osób, które szukają równowagi pomiędzy niskim spalaniem w mieście (realnym wynikiem w normalnej jeździe miejskiej jest około 8 l), a dynamiką pozwalającą w mieście na spokojną jazdę. Po wkręceniu na około 2.5 tys. obrotów, auto dynamiczne - choć wciąż nie jest to demon prędkości.
~marekania
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Silnik wytrzymały i oszczędny. Mógłby być mocniejszy, ale do spokojnej jazdy w sam raz. Przede wszystkim jest bardzo cichy. W samochodzie niemalże niesłyszalny co jest wielkim atutem samochodu. Jedyny problem jaki napotkałem, to awaria cewki zapłonowej na trzecim cylindrze. Nowa firmowa, to koszt 100 złotych i minuta na wymianę.
~Liton
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Na papierze jest nieźle - 177 KM. Niestety gorzej jest z przeniesieniem tego w przyśpieszenie. Uturbiony silnik 1,6 niestety czuć. Jest po prostu zbyt mały, aby napędzić tę stodołę. Owszem - jak wciśniesz gaz w podłogę i redukujesz bieg to jedzie. Ale tylko wtedy.
~Rafał
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Tak jak wspominają moi poprzednicy dźwięk kosiarki na zimnym silniku. Poza tym fajny, dynamiczny silnik, w miarę fajnie się zbiera. Na postoju silnik jest tak cichy, że sprawdzam obrotomierz czy silnik dalej pracuje.
~Lothar
SUV Facelifting 1.6 T-GDI 177KM 130kW
Dynamiczny i elastyczny, pracuje cicho. Na minus dość spore spalanie (średnia całościowa ok. 9.5l 80% trasy, 20% miasto, AWD, automat).
~Kierowca
SUV Facelifting 1.6 GDI 132KM 97kW
Słabo jedzie, głośny na wysokich obrotach i bardzo dużo pali. Jedyna zaleta to prosta konstrukcja co może skutkować bezawaryjną jazdą przez długi czas.
Kia Sportage IV SUV Facelifting