Ocena kierowcy - Kia Stinger Liftback

Silnik 3.3 T-GDi 370KM 272kW
Rok produkcji 2018
Kia Stinger Liftback 3.3 T-GDi 370KM 272kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Wygodny, ładny jako całość, nie bez wad... Porównując z obecnym BMW 535d, 300 km i ponad 600 nm. średnio.
Fajnie mruczy, ale nie wnerwia głosem. Ma dobry dół, lubi obroty, jest dość elastyczny jednak średnio współpracuje ze skrzynią. Przyśpieszenie podobne do BMW (wyższy moment) , ale ono jest trochę słabsze.
Nie jest idealnie. Niby też to jest ZF , jak w BMW ale jakoś poszarpuje przy zmianach, łopatki i tryb sport w BMW dużo lepiej i szybciej reaguje na zmiany przełożeń, ale też tragedii nie ma.
Trzyma się drogi poprawnie, natomiast przy lekkim wiaterku i prędkości 140-180 tył auta myszkuje po drodze , a w szczególności po odpuszczeniu gazu z większych prędkości. Słabe hamulce po rozgrzaniu i wyższych prędkościach. No Porsche to nie jest i jeszcze mu daleko.
Ciekawy design, przyciąga wzrok.
Ok. Ma kamery itd. Dla mnie niepotrzebne. Poruszam się też ciężarówką więc te gabaryty nie robią żadnych problemów, ale dla kobiet i amatorów jazdy do przodu gadżety przydatne.
Ok. Jak całość, zbyt mało czasu miałem na testy.
W normie.
Skóra to nie skóra. Mało miejsca na nogi z tyłu, i mały bagażnik w stosunku wielkości auta. Fotele trzymają dobrze jednak podparcie ud i ustawienia oparcia i odcinka lędźwiowego słabe. W BMW mam komforty i skórę nappa i to jest wzór do naśladowania, jedynie w RS6 i Porsche mi odpowiadają .
W BMW sporo ciszej przy każdej prędkości
Miałem na testach więc nie wiem.
Jako całość jest super. Stosunek ceny do wyposażenia jest zrównoważony. Natomiast ceny do jakości już gorzej...
Brak wiedzy na chwilę obecną.
Podobnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 T-GDi 370KM 272kW [l/100km]