Ocena kierowcy - Kia Stonic Crossover

Adam, 5 lat temu
Silnik 1.0 T-GDI 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Kia Stonic Crossover 1.0 T-GDI 120KM 88kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Długo szukałem auta typu crossover i nie żałuję że mój wybór padł na Stonika. Silnik jest optymalną jednostką do tego auta. Jeździłem też na jeździe próbnej 1.4 100 KM i jak dla mnie to przemieszczać się tym można ale jak przyjdzie do wyprzedzania to nie ma czym (turbo jednak robi robotę). Silnik jest bardzo elastyczny i ku mojemu zaskoczeniu ma bardzo przyjemny dźwięk. Auto bardzo dobrze wyposażone już w standardzie. Silnik jest bardzo oszczędny i to on mnie najmilej zaskoczył w tym aucie.
Bardzo elastyczny i ładnie brzmiący przy wkręcaniu na wyższe obroty. Na mrozie bardzo szybko się nagrzewa a co za tym idzie jest szybciej ciepło. System start- stop działa bez zarzutów i niezauważalnie.
Biegi wchodzą precyzyjnie. Lewarek zmiany biegów o dobrze wyprofilowanym kształcie. Brawo dla inżynierów za 6 bieg.
Nie ma co narzekać. Jest precyzyjnie i przy wyższych prędkościach stabilnie.
Nie ma co ukrywać że wygląd auta przykuwa wzrok. Elementy dobrze spasowane. Auto wygląda na większe niż w rzeczywistości jest.
Widoczność jest b.dobra. Przy cofaniu sprawdza się kamera z czujnikami.
W środku jest estetycznie i można się tylko przyczepić na plastik deski rozdzielczej ( chodzi o twardości). Po za tym wszystko jest dobrze spasowane i nic nie skrzypi. Materiały przyjemne w dotyku. Kierownica jest w idealnym rozmiarze przy tych gabarytach auta.
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Kierowca przy wysokości 180 cm nie ma najmniejszego problemu z wygodnym podróżowaniem tym autem. Bagażnik wystarczający. Dużo schowków i uchwyty w bagażniku dla reklamówek.
Do prędkości autostradowej jest cicho, po przekroczeniu 130-140 km silnik już zaczyna być słyszalny.
Oby jak najdłużej.
Jak już pisałem wcześniej konkurencja w tej cenie jest o lata świetlne zacofana
Na razie brak
Brak