Ocena kierowcy - Kia Venga Mikrovan

Silnik 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Rok produkcji 2010
Kia Venga Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW 2009-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy silnik
Powiem szczerze kiedyś na markę KIA bym nie spojrzał ale po sukcesie z Ceed-em zainteroswałem się ta marka bliżej. Postanowiłęm wejść w nieznane i się przekonać. KIA Venga to auto naprawde super , moje poprzednie auta to Punto, Renault 25 , Fiat Marea. Auto ma przestrzeń taką jak kompakt (kilasa C), mam 192 wzorstu i jak na maksa odusne fotele to z tyłu nikt nie narzeka. Bagażnik w tym aucie mnie zaskoczył u konkurencji jak masz 280 l to sukces a tu aż ponad 400 litrów i podwójna podłoga. Tylne siedzenia można przesuwać co skutkuje w powiekszeniu bagażnika o dotakowe 80 litrów. Silnik w tym aucie to bajka szczególnie 1.4 90- benzyna jest cichy że nie wiadomo kiedy pracuje , 1.6 jezdzilem i strasznie chucy wolałem 1.4 bo kultura pracy jest wyższa. Nikt tu nie powinnien narzekac na ergonomie wszystko jest klarowne , widocznosc także dobra. Wycieszenie w tym acuie to bajka silnik dopiero słychać przy prędkości 140km/h Miałem do wyboru Octawie, City , Fluence ale wybrałem KIA mam nadzieje że wszystko będzie ok , pociesza mnie 7 letnia gwarancja na te auto.
Silnik w tym aucie to bajka. Silnik tak cicho pracuje że nie raz myślałem że mi zgasł, słychać go dopiero wtedy gdy się przekracza 140km/h Kultura pracy jest na wyokim poziomie, silnik jest bardzo elastyczny udogodnieniem w tym aucie szczególnie dla Pań jest wskazówka kiedy zmienić bieg
Skrzynia biegów - jest chyba zaporzyczona z Opla, wsteczny jest po lewje stronie obok 1 a nie jak w innych po prawej za 5 (przynajmniej tak była w Fiacie) Biegi wchodza lekko, nie trzeba sie męczyć, trzeba z początku sie przyzywczajic do wstecznego
Układ jezdny jest perfekcyjny , mam wszystkie systemy któe był możliwe i naprawde w proawdzaniu auta pomagają , kompletnie nie trzeba kręcic kierwnica auto samo jedzie.
Widoczność w tym aucie zapewni z przodu \"panoramiczna\" szyba poprostu odlot, z tyłu bez czujników cofania troche trzeba uważać
Wszystko elgancko spasowane nie trzeba się głowkować co gdzie jest
Klima automatyczna wszystko za iebie zrobi
Te auto w {olsce zaliczone jest do klasy B ja ja bym zaliczył do klasy jezeli taka jest Mini SUV , miejsca jest tam i dla dużych i dla małych, bagażnik poprostu bomba
Wycieszenie ok, silnik dopiero słychać przy predkosciach powyżej 140 km/h
W mieście pali średnio 7 - 7,5 Trasa - 5,8 - 6,5 Auto jest w fazie docierania wiec napewno na jeszcze 1 literku ubedzie
Za taką cene u konkurencji bym dostał czyste auto , w KIA dostałem wszystko to co w XXI weku powinno byc standardem. Posiadam wersje L 1.4 90 km , benzyna - cena po rabatach 46.900 + pakiet bezpieczenstwa 1000zl i alaram 1000zl

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW [l/100km]

6,8