Lista ocen Kia Venga (64) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dd
Mikrovan Facelifting 1.6 DOHC 124KM 91kW
Kia Venga
Na postoju, po rozgrzaniu silnika nie słychać. Do 2500 obr/min też w miarę cicho. Powyżej 3000 obr silnik zaczyna nam dawać o sobie znać powyżej 4500 głośno - tylko kto tym autem tak kręci silnik (nawet przy 140km/h mamy 4100obr/min). Powyżej 100km słychać szumy opływajacego powietrza - ale nie przeszkadza i jest ciszej niż w ceed przy tej prędkości - bardziej w ceedzie dudni jakby. Zawieszenievnie tłucze, nie dobija. Słychać za to szum opon w...
~mrysiek
Kia Venga
Tu sytuacja jest ciekawa, bo było przeciętnie, a jest bardzo dobrze. Już tłumaczę o co chodzi. Silnik był głośny, do momentu kiedy zmieniłem olej na 5W40 innej marki niż w salonie (swoją drogą zalecanej w instrukcji). I silnik umilkł. Nagle jest cisza, aż do 4000 obr. kiedy zaczyna go być leciutko słychać. Druga rzecz, auta mocno szumiało na oryginalnych oponach, które miały ))71dB. Zmieniłem na )68dB i jest praktycznie błoga cisza. Dopiero od...
~fr3sh
Kia Venga
No na tym polu niestety Kia się nie popisała. Tak jak pisałem wcześniej silnika prawie nie słychać. Niestety zawieszenie jest dość głośne, a dźwięk opon będzie nam towarzyszyć stale, szczególnie przy wyższych prędkościach. Nie jest to hałas i absolutnie jest to dźwięk tolerowalny, ale tak niską ocenę daję dlatego, że nie wierze żeby się nie dało wytłumić nadkoli tanim kosztem. Shame on You Kia!

Usterki Kia Venga

Kia Venga – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~SBartosz
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Kia Venga
140 km/h na autostradzie daje się "usłyszeć". Warkot silnika przy wysokich obrotach (3500 obr/min i więcej) jest słyszalny wewnątrz i może męczyć. Przy okazji należy pochwalić auto za system audio, ale wyciszenie jest średnie bo muzykę słychać dość wyraźnie na zewnątrz i może wywoływać spojrzenia przechodniów jak na "tureckiego kierowce".
~m.nowak
Kia Venga
Jezeli chodzi o hałas z zewnątrz to idzie przeżyć, należy uwzglednić gabaryty auta, więc przy otwartym oknie strasznie huczy, dlatego lepiej jeździć na klimie niż chłodzić się powietrzem ( pewnie i tak ze względu na opór wychodzi taniej). Problem jest raczej z hałasem dochodzacym z środka auta, po 6000 km spasowanie i jakość plastyków utrudniają rozkoszowanie się jazdą.
~alive
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Kia Venga
przy jeździe miejskiej dwa światy: silnik i zawieszenie; pierwszego prawie nie słychać, drugi informuje o najdrobniejszych niedoskonałościach drogi; w trasie, powyżej 120 km/h wyraźnie słychać silnik (brak szóstego przełożenia) i odgłosy toczenia; (tak naprawdę wszystko zależy od tego, czym jeździłeś wcześniej - Venga przy Nissanie Micra jest wręcz niesłyszalna);
Kia Venga
Fatalne,szum opon i praca zawieszenia na polskich drogach mocno irytuje,czuć i słychać każdą łatę,każde pęknięcie i rysę asfaltu.Zimówki z Dębicy są o wiele cichsze,dodatkowo jest na nich mniejsze spalanie,wychodzi na to że fabryczne opony Continentala są trochę nieudane.Dodam jeszcze hałas dochodzący z tylnych tarcz mocno korodujących i osłabiających siłę hamowania.
~krzysiek
Mikrovan Facelifting 1.4 DOHC 90KM 66kW
Kia Venga
Jeśli auto będzie wykorzystywane głównie w mieście - nie ma problemu z hałasem. Hałas będzie większy przy prędkościach pozamiejskich: brak szóstego biegu i dość głośne - 71 dB - fabryczne opony letnie, choć to klasa premium - Continental Contipremiumcontact 2. Myślę o zmianie opon na cichsze i zastosowanie naprawdę dobrego oleju silnikowego.
~Baha
Mikrovan Facelifting 1.6 DOHC 124KM 91kW
Kia Venga
jestem mile zaskoczony wyciszeniem , nawet przy większych prędkościach rzędu 130-140km/h jest całkiem cicho i można dłużej przy nich jechać w trasie i nie jest to męczące , silnik raczej mało słyszalny w trasie , odpalony na zimno jest wyraźnie słyszalny ale po rozgrzaniu jest ciszej ale nie że go nie słychać-jeździłem cichszymi silnikami
~bzzz
Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
Kia Venga
Silnik za bardzo słychać wg mnie, ale auto jest dość dobrze wyciszone od szumów z układu jezdnego i wiatru. Przy 150km/h można prowadzić swodobnie konwersacje. Nie ma oczywiście porównania do samochód wyższej klasy, tam jest cisiej. Chociaż 10 letnie audi a4 jest zdecydowanie głośniejsze przy tej prędkości.