Lista ocen Kia Venga (69) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kusybox
Mikrovan 1.6 CRDi 128KM 94kW
Ktoś napisał \"Każda dziura...w głowie szura\". Z tym niestety się nie zgodzę. Chyba, że autor tego sformułowania wczesniej BMW jeździł. Mam również Ceed\'a i znacznie poprawiono tu wytłumienie kabiny i wybieranie nierówności. Również szumy z asfaltu w kabinie dużo mniejsze. Miękkie, wygodne fotele. Nie można narzekać.
~alive
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
wspomaganie dopasowane raczej do jazdy z prędkościami miejskimi, choć w trasie nie jest aż tak źle; zawieszenie stosunkowo twarde (sprężyste) - precyzja prowadzenie wysokiego auta kosztem komfortu; na szybko pokonywanych zakrętach nie daje powodów do niepokoju; hamulce są dobre, choć nie tak ostre, jak w Ceed\'ach;
~Bogdan
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
cóż, tak sobie, przód hałasuje na dziurach i strasznie wali na zwalniaczach (jak odbijają amortyzatory) . Serwis mówi że tak ma być, no zobaczymy.... Rada: wolniej jeździć po dziurach. Tył w szybkich zakrętach lekko tańczy na boki, nie ma strachu bo jest spora rezerwa i w razie czego czuwa ESP.
~krzysiek
Mikrovan Facelifting 1.4 DOHC 90KM 66kW
Zawieszenie dość twarde. Potwierdzam opinie że czasem ma się wrażenie że auto podskakuje np na progach. Nierówności dość odczuwalne i słyszalne. Ale na dobrych drogach prowadzi się pewnie nawet w szybkich zakrętach. Z tyłu belka skrętna, trwała i tańsza w ewentualnych naprawach.
~jareckizabrze
Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
Tu ciekawostka auto jest szerokie a zarzuca nim, na garbach podskakuje, zawieszenie sztywne, kierownica precyzyjna choć przy wiekszych predkosciach powinna chodzić lzej, na postoju lekko chodzi. Czasem mam odczucie że kręcąc nią nie mam czucia auta a to niedobrze.
~spinoo
Mikrovan 1.6 CRDi 128KM 94kW
Co by nie mówić jest twarda , ale nie bardziej niż fordy czy fiaty . Do aut francuskich duzo brakuje , ale dla mnnie to nie problem bo lubie sztywne zawieszenie . Jest niestety głosna na nierównościacch / kostka / . Jednak dla mnie układ jezdny jest wystarczająco precyzyjny
~Adam
Mikrovan 1.4 CRDi WGT 90KM 66kW
Jak na KIA to naprawde nieżle.Twardo i sprężyscie a na kierownicy można wyczuc stan nawierzchni.Mysle że wystarczająco dobrze reaguje na ruchy kierownicą,w zakrętach całkiem przyzwoicie.Rozstaw osi pomaga by kijanka nie reagowała na podmuchy wiatru a jest wyższa od rywali.
~Bartosz Reda
Mikrovan Facelifting 1.6 DOHC 124KM 91kW
Bardzo dobry jak na takie auto. Owszem, przy prędkościach autostradowych lekko się buja wymijając np TIR-a, ale taka cecha wszystkich minivanów. Sztywny, nie taki miękki jak francuskie, ale nierówności poprzeczne śmiało przy 30 km/h można pokonywać.
~antyfun Kia Venga
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Z układu jezdnego dochodzą stuki, skorodowane tarcze hamulcowe tył z powodu fatalnej jakości odlewów. Auto źle się prowadzi z powodu nieprecyzyjnego układu kierowniczego (po puszczeniu kierownicy samochód nie utrzymuje kierunku jazdy na wprost) i wiele innych
~jaro80
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Dałem 5 ponieważ w promocyjnej cenie otrzymałem system stabilizacji toru jazdy (ESC), system kontroli trakcji (TCS), system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC). Auto szybko reaguje na ruchy kierownicą. Nie zachowuje się nerwowo przy pokonywaniu zakrętów.