Lista ocen Kia XCeed Crossover (34) - Ergonomia

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RX900
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Są schoweczki, jest półeczka na telefon, miejsce na kubki, ładowanie USB oraz 12V, bagażnik fajny jak na tę wielkość auta, nie mam pojęcia jak tył bo nigdy tam nie siedziałem :) Ciekawostką jest to, że zbiornik na płyn do spryskiwaczy ma pojemność ledwo 4 litry, więc jak kupicie większy płyn w sklepie, to cały nie wejdzie. Wycieraczek nie podniesiemy normalnie - tylko w trybie "serwisowym". Szkoda, że auto nie zapamiętuje ustawień niektórych:...
~jarro
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Zamiast złotego standardu jakim są trzy pokrętła, zastosowano system dwóch pokręteł i dużej liczby przycisków. Same pokrętła są nieergonomiczne a ilość przycisków za duża. Jak prawie w każdym samochodzie ustawienie kierownicy w dolnym położeniu równe jest zasłonięciu części wskaźników na desce. To już któryś z kolei samochód jakim jeżdżę, który tak ma. Czy konstruktorzy naprawdę nie zdają sobie sprawy z tej wady. Trochę mało schowków, brak np....
~michur
Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Kierownica w najbardziej dogodnej pozycji dla mnie zasłania połowę zgarów. Idiotyczna zasada aktywacji systemu stop/go - restart po każdym wyłączeniu samochodu (ponoć wszystkie nowe samochody tak mają?). To samo z AutoHold... Czasem samochód po zatrzymanie i wyłączenie zapłonu przechodzi w tryb "Acc". W tym trybie nie da się zablokować drzwi ani odblokować klapki wlewu paliwa. Żeby wyjść z "Acc" trzeba włączyć zapłon i wyłączyć ponownie...
~Krzysztof
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Ergonomia w xceedzie jest na wysokim poziomie. Wszystkie glowne funcje sterowane dedykowanymi przyciskami fizycznymi co w dzisiejszych czasach jest zadkoscia. Zeby to docenic trzeba posiedziec dla odmiany w golfie lub skodzie oktavi. Tam sterowanie z ekranu dotykowego doprowadzi kazdego do nerwicy. W xceed wszysko jest na miescu i tam gdzie powinno. Jak w golfie lub passacie ale z przed kilku lat.
~pilara
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Kia to już nieliczna marka która nie wrzuca wszystkiego na tablet, tak jest prościej i taniej .Obsługa np. kliatyzacji z ekranu staje się niebezpieczna!!! W KIa sterowanie jest przyciskami funkcyjnymi, które są bardzo logicznie rozmieszczone. Xcedd ma poręczne schowki na napoje ,okulary, przesuwny podłokietnik, świetne fotele.
~Andrzej
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Nie widzę niedociągnięć. Miejsce dla 4 osób dość wygodne, bagażnik pojemny. Deska rozdzielcza z dużą ilością fizycznych przycisków. Podświetlenie klimatyzacji mogło by być w kolorze podświetlenia reszty deski rozdzielczej. Lusterko wsteczne automatyczne jest kiepskie jak dla mnie, ale inni chwalą.
~Andrzej
~M
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Dla rodziny 2+2 trochę za mały bagażnik 430l. wyjazd na wakacje i 2 torby trzeba było ułożyć dzieciakom pod nogi. Choć trzeba przyznać, że jak żona pakuje to w domu puste szafy zostają ;-). Autko miało relingi więc można skorzystać z dodatkowego bagażnika. Myślę, że dla rodziny 2+1 to auto idealne.
~Marcin brera
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Wszystko super czytelne i na swoimi miejscu do każdych funkcji i multimediów trzeba się przyzwyczaić, Nigdy nic mi się nie zawiesiło ani nie przestało działać,
~Piterek
Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW
W porządku wszystko pod ręką, są schowki i miejsca na napoje lecz wnęki w drzwiach są całe w plastiku brak wykończenia materiałem aby przedmioty nie hałasowały.
Kia XCeed Crossover