Lista ocen Kia XCeed Crossover (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej Kolasa
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i spalaniem i kosztami serwisu. Testowałem różne jazdy i spalanie na autostradzie przy 140 to około 6,8l. W Warszawie w korkach około 7 l. Ale najlepszy wynik to w drodze na wakacje do Czarnogóry i jazda po Bałkanach i powrót do Polski zrobiłem ponad 4000tys km i spalanie 5,6 ogólnie pokazał komputer. Ten samochód lubi równą jazdę bez szarpania. Wtedy spalanie jest małe. Pierwszy przegląd koszt 800zl.Teraz...
~Andrzej
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Samochód pali mało (jak na 160KM). Długa trasa to liczone pod dystrybutorem 5,8l/100km. Miasto idzie na poziomie 6,5l. Ale jak się depnie to schodzi tyle ile w baku się zmieści. Zasięg na autostradzie dochodzi do 800 km. Wskaźnik zużycia paliwa optymistyczny - zawsze trzeba dodać 0,4l żeby było realnie
~Andrzej
~Tomasz
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
W początkowym okresie analizowałem szczegółowo zużycie paliwa. Jeśli przyspieszamy dość dynamicznie, ale nie do dechy, a potem raczej dajemy się toczyć to mimo mieszanej jazdy miasto, korek, podmiejska trasa na odcinku 10-20 km zużycie paliwa waha się między 4,8-5,3.
~Krzysztof
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jak narazie rewelacja. Niskie spalanie cieszy. Robilem pierwsza wymiane oleju po dotarciu 290 zl. Co nie jest wygorowana cena. Przeglad roczny 500 zl. Co dwa lata 1000 zl. Chyba przecietne ceny jak w innych markach
~LTMek
Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Pewnie ocena byłaby wyższa, gdyby nie spalanie. No ale zawsze jest coś za coś, więc jak ktoś liczy, że kupi auto o mocy ponad 200 KM i tankowanie będzie na poziomie aut z 30-40% mniejszą mocą, to cóż... :)
~Mateusz
Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Spalanie zależne od stylu jazdy. Na krótkich trasach przy jeździe płynnej (2-3 km) ok. 12l/100. Dużym atutem jazda w dłuższej trasie przy prędkości 160-180 km/h spalanie na poziomie 6.8.-8.0 l.
~Tomasz
Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Inni posiadacze piszą że dużo pali .Ale ile ma palić silnik o mocy 204 koni skoro popierdułki 3 cylindrowe palą po 8 litrów , więc wynik pomiędzy 8 a 10 litrów uważam za przyzwoity.
~Marek
Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Olej i filtry nie licze ale po 40tys jedyne co zrobiłęm wymieniłem klocki hamólcowe (przód) no i uszczelke bagażnika ale sam ją zerwałęm zmywarką :D

Usterki Kia XCeed

Kia XCeed – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marek
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Serwis ASO mógłby być tańszy, wiadomo. Tragedii nie ma. Jakkolwiek ewentualna naprawa sprzęgła to już gruby wydatek (ok 10kpln) a awarie zdarzają się często.
Kia XCeed Crossover