Lista ocen Kia XCeed Crossover (44) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jarek
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
I teraz. Kupiłem manual bo: jeździłem na jeździe testowej automatem i stwierdziłem, że nie ma jakiejś rewelacji by przepłacać. Minęło pół roku, zapomniałem o moich wrażeniach, ponieważ na jeździe testowej g. sprawdzisz. Wróciło do zakupu, wahałem się. Poczytałem o dwusprzegłówlach i jeszcze wszyscy o tym trąbili, że tryb Eco w wersji tych aut jest ospały. Jedyną frajda to sport który podwyższa spalanie. Poza tym bodajże WV również brał udział...
~pilara
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Mam automat 7dct i tu niestety rozczarowanie.Przy spokojnej jeździe, biegi zmienia praktycznie nie zauważalnie, bez szarpnięć, gładko. Problem jest gdy chcemy gwałtownie przyspieszyć, w warunkach drogowych np. gdy wyprzedzamy i dodamy gazu do podłogi. Skrzynia się gubi ma bardzo długą zwłokę, silnik już wyje bo ma 5 tyś obr. a nic się nie dzieje, auto nie przyspiesza. Dopiero po chwili następuje redukcja i przyspieszenie, co w warunkach...
~M
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Ech.... tu trochę ponarzekam. Samochód miał sporą dziurę pomiędzy 1 a 2 biegiem w trybie normalnym, aby dynamicznie włączyć się do ruchu włączałem tryb sportowy. Ponieważ jazda w mieście to głównie 1-2 i potem ewentualnie reszta, po kilku dniach to programowe wyjałowienie na skrzyni było męczące. Powyżej 2 skrzynia pracowała bez zarzutu. Gdybym miał to auto kupić na pewno sprawdziłbym różnicę między manualem a automatem.
~Krzysztof
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Skrzynia super. Mialem obawy przy kupnie ale nie zaluje. Po miesiacu uzytkowania stwierdzilem ze nie zamienilbym jej juz na manual. W trybie normal jazda tym autem jest naprawde relaksujaca. Silnika prawie nieslychac a biegi przeskakuja niezauwazalnie. W trybie sport obroty trzyma wyraznie wyzej i wtedy mozna troche bardziej poszalec. Ogolnie Nie ma za bardzo sie do czego przyczepic
~Jacek
Crossover 1.6 CRDi SCR 136KM 100kW
Po okolo 50000km skrzynia zaczeła wariowac. Na niskich obrotach szarpie co doprowadza do szału oraz wyje niemilosrnie przy probie naglego dynamicznego przyspieszenia. Oczywiscie nic po za wyciem sie nie dzieje bo sprzeglo nawala i nie przenosi mocy na naped. Auto fajne ale skrzynia automatyczna totalna porazka, cos czuje, ze po zakonczeniou gwarancji beda z nia niezłe jazdy ;)
~szymstan
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Skrzynia w trybie "normal" praktycznie uniemożliwia wyprzedzanie. Samochód przy wyższych prędkościach praktycznie nie przyspiesza. Przełączanie biegów płynne i niezauważalne,ale całość zestrojona chyba tylko dla normy WLPT. Ta sama skrzynia w modelu CEED pozwala na o wiele dynamiczniejszą jazdę. Praktycznie należałoby używać ciągle trybu SPORT,ale czy o to chodzi?
~Piotr
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Tu jest regularny dramat. 7DCT to najgorsza skrzynia biegów jaką użytkowałem. A trochę ich było . Od prostego 4biegowego automatu w hyundaiu i30, poprzez tiptroniki w vw i audi do fantastycznej 6biegowej skrzyni w Lexusie GS. 7 DCT szarpie , muli, powoduje wycie silnika itd...lepiej jest w trasie od zapięcia 4ki. Wtedy jako tako daje rade.
~Marek
Crossover 1.4 T-GDI 140KM 103kW
Bolączka jak większość dwu sprzęgłówek. Sam doświadczyłem 2 razy dziwnego problemu - silnik wchodził na obroty nie współmierne do dodania gazu, biegi wchodziły losowo. Po zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu wróciło do normy. Czasami słychać dziwne kliknięcie przy zmianie biegów, jakby sprzęgło nie do końca załączyło.
~Paweł
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Tylko 3 gwiazdki za słabą dwójkę. Zbyt często przy manewrach parkingowych trzeba sięgać po jedynkę żeby nie dusić silnika. Dodatkowo bardzo czułe sprzęgło. Trzeba się trochę skupić przy operowaniu nim przy ruszaniu żeby uniknąć szarpania. Sam drążek zmiany biegów chodzi dość przyjemnie i jest dostatecznie precyzyjny.
Dziennik kosztów dla Kia XCeed Crossover
7,7
~OLO
Crossover 1.6 CRDi SCR 136KM 100kW
Skrzynia 7 DCT to jedna wielka porażka, mam 43 tys. km przebiegu i nie da się ruszać tym autem, Podczas ruszania robi takie kangury, że mam ochotę zepchnąć to auto do rowu. Szlak mnie bierze. Ponadto podczas dynamicznego przyspieszania auto dostaje 3-4 tys, obrotów, wyje niemiłosiernie, a nie przyspiesza.
Kia XCeed Crossover