Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

slaq, 2 lata temu
Silnik 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2021
Kia XCeed Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Koreańczycy odrobili pracę domową i znacząco względem 1.4tgdi poprawili spalanie, czego się obawiałem. Bardzo dobra dynamika, wystarczająca do takiego auta.
Inne : Brak bezprzewodowego AppleCar/AndroidAuto.
Bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany samochód klasy C (kompakt). Ciekawy design. Spojrzenie z dwóch stron: dla Żony - super - bo taki "SUVowwaty" ;), dla mnie - super - bo właśnie nie SUV :). Po ponad półrocznym użytkowaniu każda kolejna jazda to przyjemność. Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Optymalny silnik - zmodyfikowane 1.4 które teraz już nie pali jak smok.
Silnik 1.5tgdi jest optymalny dla tej wielkości auta. Kupując to auto obawiałem się opinii i wskazań o dużym apetycie 1.4tgdi, którego 1.5 jest modyfikacją. Koreańczycy odrobili pracę domową. Silnik spala adekwatnie do pojemności i osiągów. Na dojazdach do pracy (trasa+miasto) spokojnie, można utrzymać 6.2-6.6 l/100km, co uważam za świetny wynik.
Coś na dwójce ma momentami problemy przy bardzo niskich prędkościach. Dodanie gazu powoduje że się silnik dławi. Poza tym bez zarzutu.
Bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Auto ciut wyżej zawieszone, co jest dobre przy parkowaniu. Bardzo ładnie prezentuje się na 18tkach. I równie dobrze jeździ.
Bez zarzutu.
Opadający tył i szeroki słupek C powodują ograniczenie widoczności do tyłu. Ale są czujniki martwego pola, parkowania i kamera cofania więc nie jest to w żaden sposób wada.
Bardzo dobrze zaprojektowane wnętrze. Wszystko jest tam gdzie być powinno.
Tak jak ma być.
Różni redaktorzy zwracają uwagę że siedzisko tylnej kanapy za krótkie co może być nie wygodne na długich trasach. Moja córka po dwóch długich wyjazdach nie narzeka, więc nie rozumiem tych uwag.
Silnik wyciszony rewelacyjnie. Z dochodzących szumów dominuje ten od kół, szczególnie tył. Zalecałbym Producentowi poprawę tutaj a Dealerom dodawanie "gratisu" w ramach pierwszego przeglądu gwarancyjnego w postaci dodatkowego wyciszenia. Sam nie zakładałem ale jakby mi Dealer zrobił to czemu nie.
Tak jak ma być.
Nic mnie jeszcze nie spotkało.
Nic mnie jeszcze nie spotkało.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T-GDI 160KM 118kW [l/100km]

6,3