Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

Silnik 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2020
Kia XCeed Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie
Inne : Spalanie... Rozumiem, że 204 konie domagają się papu...
Inne : wyciszenie jest fatalne moim zdaniem.
Zawód na całej linii. Zachęcony samymi pozytywnymi recenzjami oraz niestety krótką jazdą testową zakupiłem ten pojazd i już po miesiącu mogę powiedzieć, że żałuję.
Strasznie rzęźi na zimnym - jakby coś sie miało rozlecieć zaraz. Ponoć GDI tak ma... Po rozgrzaniu jest lepiej. Ładnie mruczy przy dynamicznym przyspieszaniu od 0.
Automat ma duże opóźnienie przy "dociśnięciu". Na autostradzie mam wrażenie zbyt szybko/niepotrzebnie redukuje - problem rozwiązuje przełączenie na manual - siódmy bieg jest dość elastyczny od 100km/h
Nie mam zastrzeżeń póki co
Kiepsko przy podjeżdżaniu pod górkę (np. wyjazd z garażu podziemnego) - wystająca maska zasłania (podniesiesz fotel za wysoko - ocierasz głową podsufitkę)
Kierownica w najbardziej dogodnej pozycji dla mnie zasłania połowę zgarów. Idiotyczna zasada aktywacji systemu stop/go - restart po każdym wyłączeniu samochodu (ponoć wszystkie nowe samochody tak mają?). To samo z AutoHold... Czasem samochód po zatrzymanie i wyłączenie zapłonu przechodzi w tryb "Acc". W tym trybie nie da się zablokować drzwi ani odblokować klapki wlewu paliwa. Żeby wyjść z "Acc" trzeba włączyć zapłon i wyłączyć ponownie...
Działa, nie mam zastrzeżeń póki co.
Nisko "sufit" - przynajmniej w wersji ze szklanym dachem
Jest kiepsko wyciszony - silnik, koła i ogólnie hałas z zewnątrz dociera bez większym przeszkód. Silnik fajnie brzmi przy przyspieszaniu ale potem przy stałej prędkości słychać tylko monotonne buczenie.
Nowy samochód - jeszcze na gwarancji. Ocena neutralna.
Mam wrażenie, że w oprogramowaniu samochodu są błędy - patrz tryb Acc opisany w ergonomii.
Na razie - po miesiącu użytkowania - jeszcze nic nie padło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 204KM 150kW [l/100km]

9,8