Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

Piterek, 3 lata temu
Silnik 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2020
Kia XCeed Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Świetny samochód o nowoczesnej Lini nadwozia z klasycznymi przyciskami we wnętrzu. Minusy jakieś tam małe są ale które auto ich nie ma?...
Duża moc w tak niewielkim i lekkim aucie robi robotę, do tego fajne brzmienie. Minus zbyt ospały w trybie normal, grochotanie z okolic wydechu po uruchomieniu na ssaniu i duże spalanie przy spokojnej jeździe na krutkich trasach.
Jedna gwiazdka mniej za tą ospałość w trybie normal. A pozatym to płynna i szybka w trybie sport.
Bez zarzutu, bardzo precyzyjny i szybka reakcja na ruch kierowcą.
Pod względem wyglądu to jak na razie jak dla mnie nie ma ładniejszego crossovera a co do blacharki i lakieru to jeszcze za wcześnie.
Jak to w crossoverze niewielkie szyby nie ułatwiają widoczności ale na plus standardowa kamera cofania.
W porządku wszystko pod ręką, są schowki i miejsca na napoje lecz wnęki w drzwiach są całe w plastiku brak wykończenia materiałem aby przedmioty nie hałasowały.
Brak zastrzeżeń. Na plus podgrzewana kierownica która występuję w niewielu Markach samochodowych.
Jest więcej miejsca na nogi z tyłu niż w ceed kombi, i też z tego powodu wybrałem xceeda.
Szum z okolic kół słyszałem nawet na jeździe prubnej mimo moim oczarowaniem samochodem, ale jest to do poprawienia wygłuszajac matą.
Pierwsza wymiana oleju, filtra i podkładki plus robota w serwisie zarządali 380zł więc jest bardzo tanio porównując do 2.0tsi w skodzie ponad 800zł.
Przy kupnie brałem pod uwagę wielkość, moc, wyposażenie i oryginalność bryły auta to nic lepszego nie znalazłem.
Wszystko działa.
Brak usterek.