Ocena kierowcy - Kia XCeed Crossover

Rok produkcji 2020
Kia XCeed Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywny, ładnie brzmi
Zawieszenie : Nie "bije" na dziurach, progi i krawężniki są niestraszne
Cena/jakość/możliwości nie ma konkurencji... Wady raczej minimalne i zależne od tego, co konkretnie dla nas ma największe znaczenie. Tak, jak w materiale z autocentrum - jeśli komuś wersja 204 KM nie jest potrzebna, to przeznaczając tą kwotę(różnicy w wersji silnika) na dodatkowe wyposażenie na pewno nie będziemy żałować. Być może rozważyłbym opcję dopłacenia do Business Line, ale Android Auto bije na głowę mało intuicyjną nawigację z oferty Kia. Plus naturalnie jej aktualizacja jest ograniczona czasowo... Kluczyk miast przycisku też nie jest jakoś specjalnie upierdliwy, a jeśli nie planujemy rozstawać się z autem nawet za X lat, to ew. naprawa wyjdzie nas taniej. Opony 18 w zestawie bdb, na zimę dobrze wybrać coś podobnej jakości, bo przy tej mocy ma to znaczenie.
Dynamiczny, zrywny, zaskoczy niejednego. Minus to ofc spalanie, no ale coś za coś - zawsze można wybrać słabszą wersję. Tutaj naprawdę można poczuć frajdę z jazdy, tryb sport gwarantuje wrażenia porównywalne do tych ze sportowych aut.
Porównując do automatów z Mitsubishi, jak dla mnie rewelacja. Pewnie, że inaczej chodzi na trybie standardowym, a inaczej na sportowym, ale to też kwestia wyrobienia sobie pewnego stylu jazdy i odpowiedniego dostosowania go pod skrzynie.
Nawet na serpentynach idealnie trzyma się drogi. Nie znosi go na żadną stronę, ewentualne uwagi można mieć do systemu trzymania pasa jezdni, ale przecież można to wyłączyć jednym przyciskiem. Dobrze wchodzi w ostre zakręty i świetnie przyspiesza przy wyjściu z nich.
Wygląda ładnie i solidnie. Ograniczony wybór kolorów jest na pewno minusem, ale śmiało stwierdzam, że w zasadzie wszystkie z nich prezentują się świetnie. Gwiazda mniej za srebrne elementy, po kilku m-cach widać jakieś dziwne odbarwienia na nich...
Spore opcje regulacji fotela wynagradzają dość ograniczoną widoczność, zwłaszcza z tyłu.
Ładnie ścięty, dobrze wyprofilowany, opory solidnie zredukowane.
Szybko grzeje, szybko chłodzi.
Przód rewelka (mam 190cm wzrostu), spora szerokość również robi swoje. Tył średni, obstawiam, że podróż w 5 osób na konkretnej trasie mogłaby być męcząca. Jako opcja 2 dorosłych + 2 dzieci - ideolo, nie ma się do czego doczepić.
Nie rozumiem zastrzeżeń w tej kwestii, bo jeździłem i ASX, i Sportage, i Quashqai, I Eclipse Cross, i CRV - jak dla mnie ciszej w xCeed....
Pewnie ocena byłaby wyższa, gdyby nie spalanie. No ale zawsze jest coś za coś, więc jak ktoś liczy, że kupi auto o mocy ponad 200 KM i tankowanie będzie na poziomie aut z 30-40% mniejszą mocą, to cóż... :)
Oglądałem wiele aut przed zakupem i nie było opcji, żeby znaleźć nowe auto z takim silnikiem i wyposażeniem jak XCEEED. Dla mnie bezkonkurencyjne w cenie ok. 100k
Póki co bez zarzutu, 7 lat gwarancji daje jakąś nadzieję
Póki co bez zarzutu, 7 lat gwarancji daje jakąś nadzieję