Lista ocen Kia XCeed (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
PHEV 1.6 GDi Plug-in Hybrid 141KM 104kW
Jeżeli mamy gdzie go tanio ładować i nie mamy aspiracji do dynamicznej jazdy to ekonomia bajka. Kia pisze o 60 km zasiegu elektrycznego. Chyba w labolatorulium w Korei i na rolkach. Tak realnie możecie liczyć na zasięg elektryczny na poziomie 46 do 50 km. Jeżeli ktoś lubi jeździć dynamicznie to auto dla niego nie ma sensu. W trybie Sport rzadko kiedy korzystamy z prądu chyba że wymusimy to przyciskiem jazdy czysto elektrycznej. Jednak...
~Andrzej Kolasa
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i spalaniem i kosztami serwisu. Testowałem różne jazdy i spalanie na autostradzie przy 140 to około 6,8l. W Warszawie w korkach około 7 l. Ale najlepszy wynik to w drodze na wakacje do Czarnogóry i jazda po Bałkanach i powrót do Polski zrobiłem ponad 4000tys km i spalanie 5,6 ogólnie pokazał komputer. Ten samochód lubi równą jazdę bez szarpania. Wtedy spalanie jest małe. Pierwszy przegląd koszt 800zl.Teraz...
~gleam
PHEV 1.6 GDi Plug-in Hybrid 141KM 104kW
Bardzo ekonomiczny pojazd. Ładowanie z publicznych punktów ładowania bezpłatnych plus w domu gwarantuje praktycznie zerowe koszty miesięczne. Samochód wykorzystując średnio 1200 km na miesiąc musiałem zatankować raptem 2-3 razy w roku po 37 l plus to co na trasach dalszych. Tak model ma taki mały bak bo bateria zajmuje miejsce.
~Andrzej
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Samochód pali mało (jak na 160KM). Długa trasa to liczone pod dystrybutorem 5,8l/100km. Miasto idzie na poziomie 6,5l. Ale jak się depnie to schodzi tyle ile w baku się zmieści. Zasięg na autostradzie dochodzi do 800 km. Wskaźnik zużycia paliwa optymistyczny - zawsze trzeba dodać 0,4l żeby było realnie
~Andrzej
~Tomasz
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
W początkowym okresie analizowałem szczegółowo zużycie paliwa. Jeśli przyspieszamy dość dynamicznie, ale nie do dechy, a potem raczej dajemy się toczyć to mimo mieszanej jazdy miasto, korek, podmiejska trasa na odcinku 10-20 km zużycie paliwa waha się między 4,8-5,3.
~Mirek
Crossover Facelifting 1.5 T-GDi 160KM 118kW
No, tutaj muszę przyznać, iż w mieście pali więcej, niż wskazuje producent ale też jeżdżę na bardzo krótkich odcinkach, na trassie jest ok. Koszty przegłądów serwisowych z tego co się oriętowałem, to są tak poniżej średniej.
~Krzysztof
Crossover 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Jak narazie rewelacja. Niskie spalanie cieszy. Robilem pierwsza wymiane oleju po dotarciu 290 zl. Co nie jest wygorowana cena. Przeglad roczny 500 zl. Co dwa lata 1000 zl. Chyba przecietne ceny jak w innych markach
~Arckos
PHEV 1.6 GDi Plug-in Hybrid 141KM 104kW
Pytając o ewentualne koszty, gdy coś wzbudzało wątpliwości, są ceny dość różne i jak na ASO to chyba normalne. Generalnie do udźwignięcia, jeśli ktoś już decyduje się posiadać taki pojazd.
~LTMek
Crossover 1.6 T-GDI 204KM 150kW
Pewnie ocena byłaby wyższa, gdyby nie spalanie. No ale zawsze jest coś za coś, więc jak ktoś liczy, że kupi auto o mocy ponad 200 KM i tankowanie będzie na poziomie aut z 30-40% mniejszą mocą, to cóż... :)