Lista ocen Łada Niva (56) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Franek
2131 1.7 79KM 58kW
Jest źle. W zasadzie o żadnej niezawodności w przypadku Łady nie może być mowy. Psucie się dupereli trzeba wliczyć w standardowe koszty eksploatacji samochodu (choć nie jest z drugiej strony AŻ TAK źle, jak to niektórzy próbują opisywać, sporo zależy od stopnia zadbania egzemplarza). Zwracać dużą uwagę należy na rdzę i zabezpieczać jak najwcześniej.
~Lukas
2131 1.7 i 81KM 60kW
To Łada więc nie ma co się spodziewać cudów, plastiki i wykończenie kiepskie (niedokładnie) ale też dość toporne, i przez to solidne. Mi we wnętrzu popsuły się zwijacze pasów bezwładnościowych, silnik dmuchawy zaczął piszczeć i wymagał przesmarowania reszta raczej działa, czasem przepali się jakaś żarówka itp. Bez tragedii.
~Paweł
2131 1.7 79KM 58kW
Końcówki zawieszenia się wybijają ale po leśnych drogach latam często ponad 60km/h , koniecznie trzeba mosty odpowietrzyć, – bo w przeciwnym razie można je zatrzeć jak woda się dostanie, i po każdej ostrej zabawie oczyszczam hamulce, lubi się przód zatykać torfem.
~Tadeusz
2131 1.7 i 81KM 60kW
Wiecznie coś.Małe i średnie drobiazgi które może innym by nie przeszkadzały ja nie mogę(łem) znieść. np:przetarta rolka linki podnoszenia szyby pękające plastiki urwana linka otwierania maski dziurawy zbiornik płynu spryskiwaczy itp.
~salubris
2131 1.7 i 81KM 60kW
Wszystko trzeszczy i odpada, najgorszy jest ten radziecki plastik. Wibracje potrafią poluzować nawet śruby mocujące fotele. Awaria przekaźnika wentylatora cieczy chłodzącej. Wypadające z mocowań linki sterowania nawiewem i ogrzewaniem.
~mmj_2004
2131 1.9 D 78KM 57kW
MOGĘ PORÓWNAĆ DO MOJEJ POPRZEDNIEJ NIVY 1,7+LPG ROCZNIK 1999.TO BYŁA KOMPLETNA PORAŻKA.CIĄGŁE AWARIE.ROZRUSZK.SKRZYNIA 5TY BIEG.NAGRZEWNICA.ITP. 1,9 D MAM OD PÓŁ ROKU.JAK NARAZIE JEST OK. OCZYWIŚCIE WSZECHOBECNA RDZA.
~Bartek Wloclawek e-mail bartus-1987_1987
2131 1.7 i 81KM 60kW
Hmm..co tu duzo mówic łada psuje sie...na poczatku musi odpasc wszystko co jest trefne..pózniej kiedy sie juz poprawi fabryke jest lepiej . Oczywiscie awarie sa...na pocieche pozostaje mam fakt ze czesci kosztuja mniej niz robocizna
~MrHunter
2131 1.6 76KM 56kW
śniedzieją bezpieczniki, rzadko kiedy działają spryskiwacze do reflektorów itp. Często też nie działają kontrolki na desce rozdzielczej i prędkościomierz ;( przyzwyczaiłem się do jeżdżenia "na słuch"
~zenon75@wp.pl
2131 1.6 76KM 56kW
Lepiej od świec Boscha sprawują się Iskry. Zatarte panewki silniczka nawiewu (nie życzę nikomu rozbierania konsoli) wyczepione linki ssania i nawiewu,uszk.silnik wycieraczek
Dziennik kosztów dla Łada Niva
15,4
16,9
~Oracle
2131 1.6 76KM 56kW
Jeżeli dba ięo ten samochód, to niewiele żeczy się w nim może zepsuć i psuje, a jak już są to naprawdę drobiazgi, które nawet samemu bez większej wiedzy można naprawić.