Lista ocen Łada Niva (60) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~salubris
2131 1.7 i 81KM 60kW
Trudny dostęp do lewarka, trzeba się mocno wychylać do przodu. Przy minusowej temperaturze,po ruszeniu z miejsca na zimnej skrzyni miałem przypadki zablokowania biegu. Kilka dni po wygaśnięciu gwarancji musiałem wymienić łożysko główne wałka i całe uszczelnienie. Zgłaszane uwagi w serwisie były komentowane : " te auta tak mają ". Reduktor wymieniono na gwarancji przy przebiegu 4 tys km. Przy 18...
~Paweł
2131 1.7 79KM 58kW
Skrzynia jest mocna pomimo moich częstych wypadów w teren chodzi bez zarzutu, na pewno nie jest to skrzynia sportowa i szybkie zmiany biegów mogą uszkodzić synchronizatory. Trzeba pamiętać żeby na reduktorze nie jeździć na pół sprzęgle, na zapiętym reduktorze ruszamy z dwójki i nie trzymamy nogi na sprzęgle, bo się spali. W ciężkim terenie z jedynki.
~Franek
2131 1.7 79KM 58kW
Najsłabszy chyba element Nivki. Skrzynie mają tendencję do psucia się na różne sposoby. Ja miałem problem z wyskakującym piątym biegiem po wymianie oleju w skrzyni (kolejny minus za skomplikowaną wymianę i kretyńskie umiejscowienie wlewu oleju).
~zenon75@wp.pl
2131 1.6 76KM 56kW
U mnie 4-biegowa.Do zmiany biegów trzeba się pochylać do przodu,ale to niewielki mankament(można sobie wygiąć wajchę).Reduktor i blokada działają u mnie niezawodnie.Duża tarcza sprzęgłowa to też zaleta.U mnie brak problemów z przełączaniem biegów.
~lek.wet
2131 1.9 D 78KM 57kW
kupiłem to auto mocno zdezelowane , po kapitalnym remoncie nie mogę narzekać , całkiem wygodnie przekłada się tą długą dźwignię , jedynie blokady międzymostowej mechanizmu różnicowego najlepiej nie używać bo ciężko ją wyłączyć /ten typ tak ma/
~Mietek
2131 1.7 i 81KM 60kW
Fajnie dobrane przełożenia, biegi wchodzą bez problemu i nie wyskakują. Do tego reduktor i blokada a to duży + gdy chcesz się wybrać na ryby albo grzyby w dzikie tereny.
~Lukas
2131 1.7 i 81KM 60kW
Czasem biegi się zacinają (zwłaszcza jedynka) ale bez tragedii, krótkie przełożenia lewarka. ogólnie może być. Dodatkowo osobne wajhy reduktora i blokady mechanizmu.
~Tadeusz
2131 1.7 i 81KM 60kW
Konstrukcja jak z poloneza i taka sama praca.Czasem problem z wrzuceniem pierwszego biegu.Dość głośna,ale dzwięki ze skrzyni redukcyjnej zaczynając od 50km/h i tak zagłuszają wszystko.
~MrHunter
2131 1.6 76KM 56kW
Posiadam starą skrzynię - 4 - nie miałem z nią problemu, podobnie z redukcyjną; Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do terenówek, chodzi bez użycia jakiejkolwiek siły
~Bartek Wloclawek e-mail bartus-1987_1987
2131 1.7 i 81KM 60kW
Trzeba sie schylac a poza tym przy niskich temperaturach kiedy przekładnia nie jest rozgrzana troche opornie chodzi. Poza tym jest ok biegi wchodza pewnie i szybko .