Lista ocen Łada Niva (52) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
2131 1.6 76KM 56kW
Ogrzewania nie sposób wyłączyć inaczej niż kombinerkami. Nawiew powietrza jest tylko na środek szyby. Brak nawiewu na boczne szyby. Wiodoczność przy wilgotnej pogodzie jest beznadziejna. O tylnej szybie nawet nie wspominam. Jazda przy mrozach grozi pewnym przeziębieniem ( przy nawiewie jest tropik, przy drzwiach arktyczny chłód). W lecie w srodku nie sposób wytrzymać ( zawsze jest przynajmniej 10 stopni więcej niż na zewnątrz). Prymitywne...
~Lukas
2131 1.7 i 81KM 60kW
Wentylacja naturalna (szyby boczne) ok., nadmuch i ogrzewanie słabo. Szyby trudno odparować bo dmuchawa absolutnie nie wyrabia a kratki nawiewów są za małe (zarówno na szybę jak i na wnętrze), w zimie ogrzewanie bardzo kiepskie (dziwne bo to ruski sprzęt). Poniżej -5 stopni jest po prostu w środku zimno a szyby boczne zamarzają.
~zenon75@wp.pl
2131 1.6 76KM 56kW
Na zimę \"krótki rękaw\" na lato lewy nałokietnik i czapka (szyberdach)Niestety tego co wieje na dolną część nóg nie da się opanować.Z tego powodu dwie poważne(!) awarie mojej Nivki to wyczepiona (nerwowe szarpanie) linka nawiewu tego wrzątku ,który w innych pojazdach nazywa się ciepłym powietrzem.
~Franek
2131 1.7 79KM 58kW
Ogrzewanie - 5 gwiazdek. Chłodzenie - 1 gwiazdka. Powinno więc wyjść przeciętnie (***), lecz dla mnie ogrzewanie istotniejsze od chłodzenia (zawsze można otworzyć okna), stąd gwiazdka więcej. Generalnie grzeje idealnie i szybko. Chłodzić chłodzi niespecjalnie.
~Paweł
2131 1.7 79KM 58kW
Ogrzewanie – w zimę niesamowite chyba najlepsze jakie miałem bije o głowę większość nowoczesnych fur. Po przejechaniu 200m. gorąco. Gorzej w lato bo też jest gorąco – powyżej 25 stopni, a tu jeszcze korek można się uwędzić. Sam go nie używam jak są upały.
~marcin
21312 1.8 82KM 60kW
Nawiew jest. Prędkość i temperarura powietrza jak na wylocie silnika od MIG\'a ;-). Zimą w 2-3 minuty zrzuca szron z przedniej szyby. Klimy nie ma - to jest problem. Ale., założyłem owiewki na szyby i jeżdze z lekko uchylonymi - wystarcza
~Marcin H
2131 1.7 79KM 58kW
Ogrzewanie nawet i działa ale wentylacji nie ma bo wyrabiają się plastikowe zembatki w dmnuchawie nawiewu, a w nowszych modelach zlikwidowano okienka w drzwiach bocznych które zapewnieły jaki taki komfort nawiewu-bez tego to prawdziwa łaźnia!
~SVENSON
2131 1.6 76KM 56kW
Ogrzewanie GENIALNE , zimą zazwyczaj uchylam sobie szybe , i nie wspomne nawet o tym ze gorąco jest po 1 kilometrze , a nie 10 :D Latem sam nadmuch nie daje pełnej satysfakcji , trzeba uchylona szybą pomagać .
~Bosy
2131 1.7 i 81KM 60kW
adekwatnie.. klima w szybach a ogrzewnie foteli to jajka na twardo po 100 metrach i grzanie kabiny też... wentylator dwustopniowy jest , suwadełka trzeba umiejetnie ustawić
~Wojtek
2131 1.6 76KM 56kW
Doskonale zimą i bardzo źle latem - moja zawsze i wyłącznie grzeje. Nic z tym nie robiłem, bo 100 km to maksymalna odległość którą w jedną strone mam do pokonania.