Ocena kierowcy - Lancia Delta II

adrianoo10@gazeta.pl, 13 lat temu
Silnik 1.8 GT 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Lancia Delta II 1.8 GT 131KM 96kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Pięknie pracuje, bardzo elastyczna jednostka.
Układ elektryczny : Po kilku latach trzeba często przetrzeć styki bo elektryka zaczyna wariować
Lucyna to bardzo wdzięczne autko. Z odpowiednim podejściem ożna się nią naprawde nacieszyć. Poza kilkoma mankamentami zadbane egzemplarze są warte uwagi ze względu na stosunek jakości do ceny.
Na każdym biegu kręci się na maxa. bardzo elastyczny silnik. Trzeba dbać o regularne wymiany i naprawy- to klucz do sukcesu.
Mało precyzyjna, pewnie dlatego, ze autko nie młode. Trzeba ostrożnie wbijać biegi, a nie szarpać na siłę to posłuży długo
Ja mam zmienione amortyzatory, wahacze- tak,ze na zakrętach trzyma aż milo, jednak jeśli oczekuje się komfortu jazdy to tu zawieszenie jest po prostu za twarde.
slaba widocznosc do tylu. do przoduu ok
Mi troszke wariuje klima, ale to jest do zrobienia. Nawiew działa prawidłowo.
Dużo miejsca + fotele Recaro
hm... Przy sportowym tłumiku nie mam mowy o wyciszeniu. Z seryjnym byłoby na pewno ciszej :P
Silnik jest dość żarłoczny, jednak przy instalacji LPG z sekwencyjnym wtryskiem portwel ma trochę oddechu. Części zamienne nie są kosmicznie drogie i są dostępne dość łatwo.
zawsze coś wypada.. to klamka przestaje otwierac drzwi, to wycieraczki zaczynają przerywac.. jednak są to pierdoły, które można naprawic małym kosztem lub nawet samemu.
Autko mnie nie zawiodło do tej pory. Poprzednio tez miałem delte tyle, że z innym silnikiem i także się nie psuła. Obiegowa opinia jako, że są to awaryjne auta powstała na skutek nie dbania o nie. Delta zadbana i dopieszczona odpłaci tym samym właścicielowi.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 GT 131KM 96kW [l/100km]

10,6