Lista ocen Lancia Kappa (71) - Ergonomia

Na liście zabraknie 106 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dj_tygrys
Sedan 2.4 20V 175KM 129kW
Ogólnie jako fan niemieckiej motoryzacji na pierwszy rzut oka rozmieszczenie wszystkiego było co najmniej dziwne zwłaszcza że oprócz e36 jeździłem e39, e46, e38, merc okular, a4, a6, a8 i wsiadając do lancii miałem mieszane uczucia czy to na prawdę będzie użyteczne rozmieszczenie, teraz już jestem pewny że jak najbardziej TAK, wszystkie przyciski są w rejonie wyświetlacza i komputera tzw INFOCENTER więc obsługa jest dość intuicyjna, jest...
~lesfro@wp.pl
Sedan 2.0 LE 146KM 107kW
Fotele wygodne bardzo lekko się przesuwają co ułatwia wsiadanie i wysiadanie .Są wygodne ,nie podcinają nóg,regulowane w trzech płaszczyznach.(bardzo lekko).Tapicerka wellur bo taką mam nie ma widocznych śladów używania nawet kierowcy.Świadczy to o jej dobrej jakości.Alkantary które widziałem są różne od doskonałych do okropnych ale ona wymaga pieszczenia.Kierownica regulowana góra dół ,dosie i odsie.Przełączniki w zasięgu ale na warunkach...
~Bartek
Kombi 2.4 JTD 136KM 100kW
Mój egzemplarz jest z końca produkcji i posiada więcej schowków niż początkowo produkowane egzemplarze. Ale i tak jest ich trochę mało. Dużo schowków posiada bagażnik i wszystkie rzeczy, które zwyczajowo wozimy można pochować. Czytelność deski rozdzielczej poprawna, natomiast trzeba troszkę się przyzwyczaić do centralnego panelu. Przyciski do wszystkiego są identyczne co nie ułatwia obsługi. Natomiast fotele są rewelacyjne.
~dawid_skalniak@wp.pl
Sedan 3.0 24V 205KM 151kW
Wiele przydatnych schowków. Wiele funkcji od np. podgrzewania foteli z pamięcią ustawień, po oświetlanie podłoża pod samochodem gdy wysiadamy(po co ktokolwiek ma wejść w kałużę?! ) Samościemniające się lusterko wsteczne, elektryczne lusterka z podgrzewaniem, wszystkowiedzący komputer pokładowy wykryje każdą usterkę lub niedobór cieczy. Wszystko świetnie rozmieszczone.
~Wojtek
Coupe 2.0 16V Turbo 205KM 151kW
Wnętrze jest dostosowane dla kierowcy i jednego pasażera, natomiast nie ma gdzie odłożyć butelki z napojem czy kubka z kawą, a miejsca na kokpicie jest na tyle dużo że można było zrobić wysuwany cup-holder jak w sabie, jego brak najbardziej mi w tym aucie przeszkadza. Poza tym auto bardzo intuicyjne w użytkowaniu.
~arek m.
Sedan 2.4 20V 175KM 129kW
W prawie wszystkich wersjach fotele przednie mają full elektryczną regulację kilkupłaszczyznową - mozna się dopasować. Złe umieszczenie właczników świateł przeciwmgielnych,. Reszta super - z tyłu siedzenia wprost rewelacyjne - nawet wygodniej niz z przodu!!! Gigantyczna ilość miejsca, konkurenci robia wysiadkę.
~Rafał Kucharczyk
Sedan 2.4 TD 124KM 91kW
Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z Lancią a pomimo to,po zajęciu miejsca doskonale się w nim czułem i nie miałem problemu ze znalezieniem poszczególnych przełączników. Brakuje tylko uchwytów na napoje,ale nie można mieć wszystkiego...w końcu Ministrowie gdzie indziej spożywają różnorakie napoje:)
~jurand@poczta.fm
Sedan 2.0 20V Turbo 220KM 162kW
Znowu wysoko - będzie czwórka. Cóż - mam w aucie wszystko, łącznie z automatycznie ściemnianym lusterkiem wstecznym - jak mi ktoś świeci po oczkach to mam ładne zielone lusterko i nic nie razi. Jedyne co może trochę denerwować to przycisk otwierania klapy bagażnika... w schowku po stronie pasażera.
~ROBO
Sedan 2.0 20V 155KM 114kW
Jak na samochód z końca lat 90 doskonale wyposażony,wszystko czytelne i wykonane z najlepszych materiałów żadnych skrzypień,przetarć siedzeń tak jak w innych samochodach z tego segmentu, może tylko wyświetlacz koputera przy właczeniu świateł mijania mało czytelny w dzień.

Usterki Lancia Kappa

Lancia Kappa – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Karol M.
Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW
Z małym minusem - zdarzyło mi się niechcący w trasie złożyć lusterka boczne - przycisk powinien być umieszczony gdzie indziej. Ponadto otwierania bagażnika, ale nie tyle niewygodne, co z początku trudne do zapamiętania.