Lista ocen Lancia Lybra Kombi (91) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Narzekaczy chciałbym tu nieco utemperować. Kupując auto, na którego serwisowanie Cię nie stać ZAWSZE będziesz niezadowolony. Lancia jest w grupie Fiata, więc jej serwis obiektywnie nie jest drogi. Porównajcie to z cenami ASO Mercedesa, BMW, Mitsubishi czy Toyoty - nigdzie nie ma nic za darmo! Jeżeli ktoś narzeka na spalanie benzyny - niech kupi diesla. Jeżeli nawet diesel spala mu za dużo - niech kupi rower albo Golfa III - będzie taniej. Co...
~sura
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Zużycie paliwa: od 3,7 l/100km do ponad 9 l/100km. Te ponad 9 l/100km jazdy w warunkach zimowych na krótkich odcinkach miejskich. Jadąc w trasie z prędkością ok 90 km/h bez problemu można zejść poniżej 4 l/100km. Jak ktoś nie wierzy to zapraszam na mój dziennik kosztów na AC:) Najniższe średnie(!) spalanie jakie zanotowałem to 4,5 l/100km. Jazda w trasie z prędkością ok 100-120km/h! Ceny części, jak już wcześniej wspomniałem, różne. Od...
~Bartek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Zużycie paliwa - REWELACJA, ceny przeglądów - DOBRZE, ceny napraw... tu jest gorzej. Jeżeli mówimy o elementach podlegających normalnemu zużyciu to jest BARDZO DOBRZE (wymiana rozrządu z robocizną i materiałem 500zł, wymiana tarcz wentylowanych i klocków w przodzie 600zł, elementy gumowe zawieszenia ok 15zł/szt, komplet wszystkich filtrów ok. 100zł), natomiast jeżeli przydaży się awaria układu przeniesienia napędu, pompy paliwa, koła...
~Lindas
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Zużycie paliwa, jak na tak duży silnik, jest zaskakująco niskie. Samochód stworzony do długich tras - przy spokojnej jeździe bez problemu można zejść do 5 litrów. W mieście też do wytrzymania. Wbrew obiegowym opiniom, ceny części zamiennych w miarę niskie - dużo zamienników z fiatem. Problemem może być tylko znalezienie kompetentnego mechanika - specjaliści od włoskich aut nie trafiają się często i cenią swoją pracę.
~Pablo
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Miasto najgorzej bo w dużym korku 9,5, w normalny dzień około 8,2. Trasa przy 90km/h 4,9, normalnie bez względu na wyprzedzanie i włączoną klimę to tak 5,3-5,8. Autostrada 130km/h - 6,0, 160km/h - 7,2. Średnie spalanie wg komputera na przestrzeni kilkudziesięciu tyś. km wyszło 6,4! To chyba rewelacja zakładając, że jeżdże równie dużo w mieście jak i na trasie a mieszkam w dużym mieście ponad 500tyś mieszkańców.
~filozof71@gmail.com
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Zużycie paliwa tak jak podałem. Na trasie nie najgorzej. Największy koszmar to jednak naprawy. Samochód jest rzadki w związku z tym mało jest mechaników, którzy się na nim znają. Kogo stać na ASO ? Brak tańszych zamienników to już kompletna klapa. Standardowe naprawy czy wymiana elementów eksploatacyjnych potrafi być 2x droższa niż np. w popularnych Mercedesach, którymi jeżdżą taksówkarze.
~Zbyszek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Części eksploatacyjne tanie i łatwo dostępne, spalanie niskie. Auto raczej mało skomplikowane w budowie choć np. wymiana termostatu jest bezsensownie skomplikowana. Spalanie przy jezdzie do Anglii i powrót 5,35 auto obciążone, do Włoch 5,65 ale we Włoszech dużo jazdy górskiej. najmniej ok 4,7 przy spokojnej jezdzie po Polsce.
~Bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Tutaj pierwsza klasa! Życzę wszystkim aut z takim spalaniem w porównaniu do mocy i radości z jazdy...można naprawdę dynamicznie pojechać przy rozsądnym spalaniu...myślę, że miłośnicy eko-drivingu w tym aucie mieliby duże pole do popisu...przy obecnych cenach paliw spalanie to kolejny a kto wie czy nie największy plus tego auta.
~czubax
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Jak na masę auta...osiągi jest dobrze. w trasie od 5 litrów przy eco jeździe ..poprzez 5.5-6 przy prędkościach do 130 km/h. Przy wyższych prędkościach i 7 z groszem może wypić. W mieście jeździłem tylko trochę na początku...i to krótkie trasy - spalanie wychodziło wtedy ok 8-8.6 l/100km
Dziennik kosztów dla Lancia Lybra Kombi
7,2
10,2
~fotograf@sebastiankaczorowski.com
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Wydaje mi się że jest dobrze. W trasie nie miałem okazji sprawdzić, ale w trakcie jazdy mieszanej podczas dojazdów do pracy (60km, pół trasy miasto a druga połowa to powiedzmy droga dojazdowa do miasta) średnie spalanie wychodzi ok 6,5l/100km. Przy jeździe po mieście bez korków ok 7,5l/100km.
Lancia Lybra Kombi