Lista ocen Lancia Lybra Kombi (66) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kik
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Miałem parę usterek, ale wszystko do wytrzymania: - czujnik wału korbowego - 90PLN - wymiana przegubów wewnętrznych po 140K km - 300PLN - uszkodzenie cięgna zmiany biegów (naprawiłem sam, ale dużo grzebania, kiepski dostęp) - coś z instalacją, nie wiem co, jeżdżę, ale czuję, że trzeba się wybrać do elektryka, bo jak dmuchawa pracuje, to auto słabnie i wskaźnik temp. wody szaleje. Dałem ocene dobrą, bo zawsze mnie dowiózł i nigdy nie...
~Łukasz
Kombi 1.8 16V 131KM 96kW
Tu mam wątpliwosci.Z cała pewnoscia wadą fabryczną są usterki wariatora - wytrzymuje 30 tys i do wymiany (nie ma przeproś). Pękł mi również pasek rozrządu - naprawa 4 tys. ale przyczyną była jego wymiana w tzw ASo i hu.e (tak ich koniecznie trzena nazwać) nie wymienili rolek (kasę wzieli)- wytrzymał 40 tys.i przy przebiegu 100 tys pękł (Odradzam serwisy - mój samochód już ich wiecej nie zobaczy). Poza tym wszystko OK.
~czubax
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Żadnej poważnej usterki nie miałem. Najgorsza rzecz która mi się przytrafiła to poszedł pasek klinowy...ale wcześniej już się odzywał...ale w warsztacie tylko go popsikali i powiedzieli, żeby dalej jeździć...Lybra uważała inaczej i na Boże Narodzenie go wypluła :) No i do mechaniora bez wspomagania musiałem jechać...:)
~puuniek@interia.pl
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Nic poważnego mnie w tej materii nie spotkało. Tankuję i jeżdżę. Wymieniam co muszę gdy się zużyje - i tyle. Tych, którzy narzekają chciałbym uczulić na przyszłość, aby nie kupowali auta kierując się tylko ceną, lecz także stanem technicznym a przede wszystkim zdrowym rozsądkiem - w przypadku samochodów tanio oznacza ŹLE.
~Pablo
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Tylko normalne zużycie i o dziwo wygodne zawieszenie a daje rade na naszych drogach. Po 50tyś km tylko stabilizator z przodu, jeden wahach (wcale nie wymieniałem parami i ten drugi już 2 lata i nie pada, i jedna końcówka drążka kierowniczego) I TO TYLE PRZEZ 3 LATA I 60TYŚ PRZEBIEGU!
~Bartek
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Uszkodzeniu eległy przeguby wewnętrzne (za długo jeździłem na niesprawnym przegubie zewnętrznym), wyciek z maglownicy (loteria), padnięty wentylator nawiewu powietrza (zablokowany przez ciało obce, które wpadło przy wymianie filtra kabinowego), uszkodzone łożysko sprężarki klimatyzacji.
~Toper
Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW
Brak poważnych awarii. Pamiętajcie: dobrze sprawdźcie "swój" egzemplarz przed zakupem! Najgorzej jak ktoś kupi szrota i potem ma pretensję, że samochód się psuje... ale to się tyczy każdej marki i modelu, tyle że dziwnie jakoś Włoskim markom się za to obrywa najbardziej...
~Lindas
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Trzeba uważać na koło dwumasowe - ta awaria zdarza się kierowcom Lybr. Mi przytrafił się problem z półosiami - ponoć również zdarza się to w tym samochodzie. Ale tutaj jak wyżej - jeżeli dbasz i serwisujesz na czas, to pojeździsz długo.
~Arturrro Lublin
Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW
Żadnych - dbać o turbine jak się daje po garach ( schładzać przed gaszeniem 3-5 min ) będzie ok. Lać paliwo normalne ( ale do paliwa to nie mam żadnych zastrzeżeń ) Zalać silnik dobrym olejem tu nie oszczędzać - polecam olej MOTUL !!!!
~mmmm1313
Kombi 1.9 JTD 105KM 77kW
Fiatowskie JTD jest niezawodne, ale oczywiście jak każdy diesel wymaga rozsądnej eksploatacji i regularnego serwisu. Mi z poważnych rzeczy szwankowała skrzynia biegów, miałem problem ze wspomaganiem (pompa na wykończeniu), turbina zaczęła puszczać olej.
Lancia Lybra Kombi